AKTUALITĀTES

2020. Marts

<--  1 2 ...  --> 

Jautājumi un atbildes par COVID-19 cilvēkiem, kuri dzīvo ar HIV
31.03.2020

Kas ir COVID-19? Kādi ir COVID-19 simptomi? Cik bīstams ir COVID-19? Kas pakļauti riskam saslimt ar COVID-19 smagā formā? Vai HIV pozitīvie cilvēki pakļauti lielākam riskam inficēties ar koronavīrusu, kas izraisa COVID-19? Vai HIV pozitīvie cilvēki biežāk saslimst ar COVID-19 smagā formā? Kā pasargāt sevi un apkārtējos no COVID-19? Ko darīt, ja saslimstat ar COVID-19? Vai drīkst lietot ibuprofēnu, ja ir COVID-19? Vai palīdz pret HIV preparāti, ja ir COVID-19? Vai sejas maska palīdz izsargāties no COVID-19? Ko darīt cilvēkam, kurš dzīvo ar HIV, ja viņam krīzes situācijā saistībā ar COVID-19 nozīmēta plānota pieņemšana pie ārsta infektologa?

Lasīt vairāk ...


Uzmanību!
26.03.2020

No 27. marta stāsies spēkā jauni ierobežojumi veselības aprūpē. Katra ārstniecības iestāde individuāli sazināsies ar pacientu, lai informētu par atcelto vizīti pie ārsta vai atcelto pakalpojumu. HIV-pozitīviem pacientiem, tuberkulozes un psihiatrijas pacientiem, metadona programmas dalībniekiem nav pamata uztraukumam.

Lasīt vairāk ...


Sākusies vietējā inficēšanās
25.03.2020

Līdz šim Latvijā visi saslimšanas gadījumi bija epidemioloģiski izsekojami, tie bija saistīti vai nu ar ceļošanu vai arī saslimušie bija kontaktējušies ar jau zināmajiem Covid-19 slimniekiem vai personām, kuras atgriezušas no ceļojuma. Šodien konstatēti pirmie pieci Covid-19 saslimšanas gadījumi, kas saistīti ar vietējo jaunā koronavīrusa transmisiju sabiedrībā.

Lasīt vairāk ...


Pirmoreiz pasaulē apstiprināta ilgstošas iedarbības injekcija
24.03.2020

Kompānija ViiV Healthcare paziņojusi, ka Kanādas Veselības aizsardzības ministrija apstiprinājusi ārstniecības līdzekli Cabenuva (kabotegravīrs/rilpivirīns) – pirmo injicējamo ilgstošas iedarbības (vienreiz mēnesī) terapiju HIV-1 ārstēšanai pieaugušajiem.

Lasīt vairāk ...


Vai zināt, ka citas slimības nav pazudušas?
23.03.2020

LTV Rīta Panorama: LTV saruna ar Veselības ministri Ilzi Viņķeli par aktualitātēm COVID-19 ierobežošanai Latvijā. Lasiet arī rakstu NRA.lv «Slimnīcas būtiski ierobežo darbu; bažas, ka slēgs visas poliklīnikas». Ingrīda Circene, ārste ginekoloģe: <... Varas ešelonos nesaprot - citas slimības nav pazudušas. Apendicīts vai vidusauss iekaisums nav pārbijies no koronavīrusa inficēšanās, un pacienti ar visdažādākajām sāpēm un iekaisumiem, arī vīrusa epidēmijas laikā, ir un būs ...>

Lasīt vairāk ...


RAKUS ievieš ierobežojumus ambulatoro pakalpojumu sniegšanā
22.03.2020

LIC Infektoloģijas poliklīnikā turpinās pieņemt pacientus. Dienu pirms HIV pozitīva pacienta vizītes, ārsts, pie kura pacients ir pierakstīts, sniegs reģistratūrai sarakstu, kurus pacientus pieņems klātienē. Stabilajiem pacientiem, ja vajadzīgas zāles, tās izrakstīs e-veselībā un zāles varēs saņemt jebkurā aptiekā. Ar pacientiem, kurus nepieņems klātienē, reģistratūra sazināsies telefoniski. Zvanīt reģistratūrai par plānoto vizīti pie ārsta ir jēga TIKAI dienu pirms tās. Pacientus lūdz ņemt vērā, ka plānveida ambulatorie pakalpojumi netiks sniegti pacientiem ar elpceļu slimību simptomiem!

Lasīt vairāk ...


Tenkas ar sekām 20.03.2020

NRA.lv: Kā norādīja Zāļu valsts aģentūrā, pašlaik nav nekādu zinātnisku pierādījumu, kas norādītu uz saikni starp ibuprofēnu un Covid-19 smagāku norisi. Kamēr farmācijas un medicīnas eksperti cenšas saprast, vai un kāda saikne ir starp ibuprofēnu un koronavīrusu izraisītām saslimšanām, Latvijas pacienti sākuši izpirkt aptiekās pieejamo paracetamolu. Izpētot, kāds tad ir bijis PVO paziņojuma nozīmīgums, jāsecina, ka oficiāla tās paziņojuma par ibuprofēnu nemaz nav. Lasiet NRA rakstu šeit>>>Kas ir apzināta inficēšana?
19.03.2020

Par apzinātu inficēšanu uzskatīts, ja inficēta persona apzinās bīstamas slimības klātbūtni un apzināti pieļauj izraisīt negatīvas sekas. Lai iestātos kriminālatbildība, nav nepieciešama tīša vēlme kādu inficēt. Pietiek ar iespējamo seku apzināšanos. Par līdzcilvēku inficēšanu ar koronavīrusa izraisīto slimību Covid-19 vai citām infekcijas slimībām paredzēts sods.

Lasīt vairāk ...


Cilvēki, ļaujiet mediķiem strādāt!
19.03.2020

No 19. marta mainīts Ģimenes ārstu konsultatīvā tālruņa 66016001 darba laiks. Turpmāk tas strādās visu diennakti. Ģimenes ārstu konsultatīvā tālruņa mediķi iedzīvotājus telefoniski konsultē akūtu saslimšanu un traumu gadījumos, kā arī hronisku slimību saasinājuma brīžos. NEZVANIET PAR COVID-19!!!

Lasīt vairāk ...


HIV statuss neietekmē risku saslimt ar COVID-19!
18.03.2020

Neraugoties uz saiknes neesamību starp cilvēka HIV statusu un risku inficēties ar jauno koronavīrusu, vadošie epidemiologi pagaidām ir ļoti piesardzīgi un cilvēkus ar imūndeficītu pieskaita paaugstināta riska grupai. Īpaši tos, kas vecāki par 60 gadiem vai kuriem ir zems CD4 šūnu līmenis un augsta vīrusu slodze.

Lasīt vairāk ...


Esiet sapratīgi!
16.03.2020

Rīgā jau pilnā sparā HIV pozitīvie, kuri saņem ARVT, izplata ziņu, ka viņiem jauns koronavīruss SARS-CoV-2, kas izsauc visiem pazīstamu saslimšanu COVID-19, nenes nekādu apdraudējumu, jo ARV-terapija pasargā viņus no inficēšanās. Tie ir maldi! Ļoti lūdzam visus HIV pozitīvus cilvēkus obligāti ievērot visus piesardzības pasākumus un saprast, ka paļaušanās tikai uz to, ka viņi lieto ARVT, ne pie kā laba nenovedīs!

Lasīt vairāk ...


RAKUS paziņojums 16.03.2020

<... Vēršam uzmanību, ka joprojām cilvēki var apmeklēt Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas stacionāru ārstus ambulatori, kā arī veikt diagnostiskos izmeklējumus, medicīniskās procedūras un manipulācijas, saskaņā ar iepriekš veikto pierakstu. Pirms ambulatorās vizītes pie ārsta vai plānotā izmeklējuma, vai, iestājoties stacionārā - ikvienam ir/būs jāaizpilda anketa, kur lūdzam norādīt – vai cilvēkam ir kāds no Slimību profilakses un kontroles centra definētajiem nosacījumiem potenciālajai saslimstībai ar Covid-19. ...> Pilns pazinojuma teksts šeit>>>UNAIDS izpilddirektores Vinnijas Bjanimas viedoklis 16.03.2020

Pašlaik nav nekādu apliecinājumu tam, ka cilvēki, kuri dzīvo ar HIV, vairāk nekā citi būtu pakļauti riskam inficēties ar COVID-19 vai būtu vairāk apdraudēti inficēšanās gadījumā. Tāpat kā pārējiem iedzīvotājiem, risks inficēties ar vīrusu un daudz nopietnāku simptomu attīstība ir tiem cilvēkiem ar HIV, kuri sasnieguši cienījamu vecumu vai arī cieš no sirds vai plaušu slimībām. Un tieši tāpat cilvēkiem, kuri dzīvo ar HIV, ir jāievēro visi rekomendētie piesardzības noteikumi, lai līdz minimumam samazinātu inficēšanās draudus. Infekcija COVID-19 turpina izplatīties pa visu pasauli, tāpēc reģionos ar augstu HIV izplatību īpaši svarīgi kļūst izpētīt HIV bioloģisko un imunoloģisko mijiedarbību ar jauno koronavīrusu. Rakstu pilnībā krievu valodā lasiet šeit>>> angļu valodā šeit>>>Mentori Liepājā
13.03.2020

Biedrība «Via Libertas» realizē projektu, kura ietvaros HIV+ personām un viņu tuviniekiem ir iespēja saņemt mentoru atbalstu veselības un sociālo jautājumu risināšanā Liepājā un Rīgā.

Lasīt vairāk ...


Londonas pacients Ādams Kastiljeho
10.03.2020

Otrais cilvēks pasaulē, kas pilnībā izārstējies no HIV, ir atklājis savu personību. Tas ir otrais izārstēšanās gadījums, un tas nozīmē, ka pirmais nebija anomālija vai nejaušība.

Lasīt vairāk ...


Ar mītiem apaudzis
09.03.2020

Jaunais koronavīruss SARS-CoV-2 (izsauc saslimšanu COVID-2019) turpina izplatīties pa pasauli un jau ir apaudzis ar daudzajiem mītiem. Baisākie no tiem: imunitāte netiek iegūta un ir tikpat briesmīgs, ka HIV.

Lasīt vairāk ...


Esiet gatavs pārmaiņām! 07.03.2020

Kā no 1. aprīļa gaidāmās izmaiņas kompensējamo medikamentu kārtībā mainīs Jūsu ārstēšanos jeb esošo terapiju? Mainoties kompensējamo medikamentu kārtībai, vairāk nekā jebkad pieaug nozīme ārsta un pacienta savstarpējai sarunai un sadarbībai. Iniciatīva “Ārstējies gudri” ir par pacienta un ārsta dialogu, kas ir pamats ceļā uz veselību! Apmeklējiet vietni www.arstejiesgudri.lv
HIV pozitīviem nav pamata uztraukumam attiecībā uz antiretrovīrusu terapiju - mēs jau vairākus gadus saņemam zāles pēc šī principa.HIV kļūst par parastu saslimšanu
07.03.2020

Zviedrijas Riksdāga deputāti nobalsojuši par to, lai valdība pilnībā noņemtu no HIV inficētajiem atbildību par sava statusa atklāšanu saviem seksuālajiem partneriem. Armēnijā uzskata, ka ir zudusi nepieciešamība pēc īpašas pieejas HIV infekcijas ārstēšanā, jo visa pasaule iet integrēšanās kopējā veselības aizsardzības sistēmā ceļu.

Lasīt vairāk ...


COVID-19 HIV pozitīviem cilvēkiem 04.03.2020

Sakarā ar pieaugošo pieprasījumu skaitu par koronavīrusa COVID-19 infekciju HIV pozitīviem cilvēkiem, Britu HIV infekcijas asociācija (BHIVA) savā portālā publicēja oficiālu komentāru par šo tēmu: “Līdz šim nav pierādījumu tam, ka cilvēki, kuri dzīvo ar HIV, ir pakļauti lielākam riskam inficēties ar COVID-19 vai smagai saslimšanai. Patlaban galvenais mirstības riska faktors ir cienījamais vecums un pavadošās slimības, tajā skaitā nieru slimības un diabēts.” Kā jūs sagaidīs aptiekā
02.03.2020

Starptautiskā farmaceitu federācija (FIP) izveidojusi infografiku ar farmaceitu rīcības algoritmu aptiekā saistībā ar Covid-19 (jauno koronavīrusu). Pievienota Latvijai specifiska informācija.

Lasīt vairāk ...


<--  1 2 ...  --> 
Pēc datuma
2020 (110)   
 -- Jūlijs (5)   
 -- Jūnijs (3)   
 -- Maijs (21)   
 -- Aprīlis (14)   
 -- Marts (25)   
 -- Februāris (18)   
 -- Janvāris (24)   
2019 (313)   
 -- Decembris (25)   
 -- Novembris (33)   
 -- Oktobris (18)   
 -- Septembris (23)   
 -- Augusts (22)   
 -- Jūlijs (30)   
 -- Jūnijs (21)   
 -- Maijs (26)   
 -- Aprīlis (29)   
 -- Marts (29)   
 -- Februāris (30)   
 -- Janvāris (27)   
2018 (352)   
 -- Decembris (26)   
 -- Novembris (28)   
 -- Oktobris (36)   
 -- Septembris (34)   
 -- Augusts (29)   
 -- Jūlijs (31)   
 -- Jūnijs (30)   
 -- Maijs (33)   
 -- Aprīlis (25)   
 -- Marts (28)   
 -- Februāris (26)   
 -- Janvāris (26)   
2017 (354)   
 -- Decembris (36)   
 -- Novembris (21)   
 -- Oktobris (28)   
 -- Septembris (36)   
 -- Augusts (29)   
 -- Jūlijs (13)   
 -- Jūnijs (32)   
 -- Maijs (30)   
 -- Aprīlis (29)   
 -- Marts (33)   
 -- Februāris (36)   
 -- Janvāris (31)   
2016 (341)   
 -- Decembris (31)   
 -- Novembris (44)   
 -- Oktobris (27)   
 -- Septembris (35)   
 -- Augusts (19)   
 -- Jūlijs (26)   
 -- Jūnijs (24)   
 -- Maijs (34)   
 -- Aprīlis (24)   
 -- Marts (27)   
 -- Februāris (23)   
 -- Janvāris (27)   
2015 (337)   
 -- Decembris (27)   
 -- Novembris (42)   
 -- Oktobris (22)   
 -- Septembris (27)   
 -- Augusts (28)   
 -- Jūlijs (34)   
 -- Jūnijs (31)   
 -- Maijs (24)   
 -- Aprīlis (37)   
 -- Marts (23)   
 -- Februāris (29)   
 -- Janvāris (13)   
2014 (322)   
 -- Decembris (41)   
 -- Novembris (22)   
 -- Oktobris (31)   
 -- Septembris (28)   
 -- Augusts (27)   
 -- Jūlijs (30)   
 -- Jūnijs (22)   
 -- Maijs (14)   
 -- Aprīlis (25)   
 -- Marts (33)   
 -- Februāris (22)   
 -- Janvāris (27)   
2013 (371)   
 -- Decembris (20)   
 -- Novembris (33)   
 -- Oktobris (43)   
 -- Septembris (45)   
 -- Augusts (18)   
 -- Jūlijs (38)   
 -- Jūnijs (16)   
 -- Maijs (37)   
 -- Aprīlis (32)   
 -- Marts (29)   
 -- Februāris (30)   
 -- Janvāris (30)   
2012 (386)   
 -- Decembris (33)   
 -- Novembris (35)   
 -- Oktobris (36)   
 -- Septembris (29)   
 -- Augusts (27)   
 -- Jūlijs (28)   
 -- Jūnijs (34)   
 -- Maijs (35)   
 -- Aprīlis (22)   
 -- Marts (31)   
 -- Februāris (34)   
 -- Janvāris (42)   
2011 (430)   
 -- Decembris (43)   
 -- Novembris (49)   
 -- Oktobris (42)   
 -- Septembris (29)   
 -- Augusts (29)   
 -- Jūlijs (39)   
 -- Jūnijs (35)   
 -- Maijs (27)   
 -- Aprīlis (33)   
 -- Marts (38)   
 -- Februāris (28)   
 -- Janvāris (38)   
Gaismas iela 19 k-8, Ķekava, Ķekavas pagasts, Ķekavas novads, LV-2123, Latvija

Logo +371 26062077
Logo apvieniba@apvienibahiv.lv