Biedrība "Apvienība HIV.LV"+371 26062077 (ik dienu pl. 9 - 21)
apvieniba@apvienibahiv.lv

 
   
111097

Mentori Liepājā
Apskatīt komentārus (0)


13.03.2020


Avots: Liepājniekiem.lv | «Aicina HIV pozitīvas personas izmantot bezmaksas pakalpojumus» | https://www.liepajniekiem.lv/zinas/sabiedriba/atgadina-par-iespeju-veikt-bezmaksas-hiv-testu/ |
Latvija ir valsts ar augstākajiem HIV izplatības rādītājiem Eiropā. Lai iesaistītu lielāku skaitu HIV/AIDS pacientu ārstēšanā, kā arī nodrošinātu šo cilvēku turpmāko ārstēšanos, kopš pagājušā gada tiek realizēts SIA “Glaxo Smith Kline Latvia” finansēts projekts HIV pozitīvām personām.
Biedrība “Via Libertas” realizē projektu, kura ietvaros HIV+ personām un viņu tuviniekiem ir iespēja saņemt mentoru atbalstu veselības un sociālo jautājumu risināšanā Liepājā un Rīgā, psihologa un sociālā darbinieka konsultācijas un iespēju apmeklēt atbalsta grupu nodarbības.
Lai saņemtu pakalpojumus, iedzīvotāji aicināti zvanīt pa tālruni 26308079, rakstīt uz e-pasta adresi pozitivs.atbalsts@gmail.com, pieteikties http://ejuz.lv/pozitivsatbalsts vai vērsties personīgi Atkarību profilakses centrā Flotes ielā 7.
Tāpat ikvienam ir iespējams bez maksas un anonīmi veikt HIV testu Atkarību profilakses centrā Flotes ielā 7, Liepājā, katru darba dienu laikā no 8.00 līdz 17.00.
<...>
Vienīgais veids, kā uzzināt, vai esi inficēts ar HIV, ir veikt testu, ko iespējams izdarīt HIV profilakses punktos un laboratorijās visā Latvijā. Aptuveni trešā daļa cilvēku, kuri dzīvo ar HIV, nezina savu HIV statusu, nesaņem ārstēšanu un var izraisīt infekcijas tālāku izplatību.
Zemie testu veikšanas rādītāji kļūst par iemeslu arī vēlīnai infekcijas diagnosticēšanai. Personas, kuras zina savu HIV statusu, pavada ilgu laiku bez atbilstošas aprūpes un ārstēšanas, izplatot infekciju tālāk.
<...>
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA