Biedrība "Apvienība HIV.LV" (ik dienu pl. 9 - 21)
apvieniba@apvienibahiv.lv

 
   
25748

HIV un T-helperu migrācija. HIV un cilmes šūnas
Apskatīt komentārus (0)


20.08.2012


Lai migrētu uz citiem organisma audiem, HIV izmanto T-helperus. Kaut inficētais T-limfocīts pārvietojas lēni, šī migrācija veicina HIV izplatību organismā.
Tomēr T-limfocītu kustību ir iespējams regulēt, lietojot noteiktus preparātus. Kā apgalvo zinātnieki, nākotnē tamlīdzīgus medikamentus iespējams izmantos kā HIV infekcijas papildus terapiju.
Tādējādi ārsti varēs kontrolēt HIV izplatības ātrumu un novērst infekcijas latentu perēkļu veidošanos, kas patlaban ir HIV infekcijas terapijas pamatjautājums.
(
http://hiv-info.net/slowing-down-t-lymphocytes/)
------------------------------------------------------------------------------------
Pēc HIV antiretrovīrusu terapijas panākumiem zinātniekiem ir radies nākamais mērķis – izstrādāt zāles, kas ļautu organismu pilnībā atbrīvot no vīrusa.
Konferencē Vašingtonā ar ziņojumu uzstājās Bostonas slimnīcas Brigham and Women’s infekcionists Timotijs Henričs (Timothy Henrich). Viņš izstāstīja par diviem saviem HIV pozitīvajiem pacientiem, kuriem tika transplantētas cilmes šūnas, kurām nebija galvenā receptora, kas vīrusam nepieciešams, lai iekļūtu šūnā, tomēr pacienti turpināja antiretrovīrusu preparātu uzņemšanu. Desmit mēnešus pēc transplantācijas abiem pacientiem asinīs nekonstatēja nekādas HIV pēdas. Abiem vīriešiem pēc transplantācijas attīstījās slimība „transplantants-pret-saimnieku”, kad donoru imūnšūnas uzbrūk „saimnieka” šūnām, kuras atpazīst kā svešķermeņus. Kā prognozē Henričs un viņa kolēģi, tieši šis moments palīdzēja pacientu organismam atbrīvoties no HIV – antiretrovīrusu preparāti aizsargāja donoru šūnas no vīrusa, bet pēc tam veselās šūnas pieveica vīrusa skartās „saimnieka” šūnas. Tagad Henriča komanda novēro no HIV izārstējušos pacientus, jo šajā notikumā par svarīgāko kļuvis tas, vai saglabāsies status quo, ja vairs nelietos antiretrovīrusu preparātus.
(
http://www.u-hiv.ru/news_hivlechenie_aids2012.htm




 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:




Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA