Biedrība "Apvienība HIV.LV"+371 26062077 (ik dienu pl. 9 - 21)
apvieniba@apvienibahiv.lv

 
   

Rakstīts pirms 10 gadiem, aktuāls arī tagad
Apskatīt komentārus (0)


31.07.2011


Kādi ir iemesli, kāpēc ar HIV vīrusu vairāk inficējušies ir vīrieši nekā sievietes? Galvenais HIV infekcijas izplatības veicinošais faktors ir cilvēka riska uzvedība. Vīrieša uzvedība, kuru nosaka dažādi stereotipi, ir daudz riskantāka nekā sievietei. Paaugstinātā riska uzvedībai vīrietis ir pakļauts jau kopš bērnības.
Pirms apskatām vīrieša paaugstināto inficēšanās risku, jāpiemin, ka būtiska loma ir valsts stratēģijai attiecībā uz vīrieša veselību kā kopumā, tā arī HIV infekcijas izplatības ierobežošanai. Valsts stratēģija pārsvarā ir vērsta uz sieviešu interešu un vajadzību aizstāvību, atstājot vīrieša vajadzības labākajā gadījumā otrajā plānā. To ievērojamā mērā nosaka sabiedrībā valdošie stereotipi, piemēram, ka sievietes ir vārgas un neaizsargātas, bet vīrieši visvareni un bez īpašam vajadzībām.
Otrs būtiskais iemesls ir tas, ka atbildīgās amatpersonas, pārsvarā ir sievietes, kas apzināti vai neapzināti vīriešu vajadzības un intereses traktē, izklāsta un risina pēc savas izpratnes. Globālā mērogā apskatot valsts politiku, būtu lielāka uzmanība jāvelta tieši dzimumu līdztiesības jautājumiem arī HIV infekcijas ierobežošanā.
Artūrs Vāvere: Vīrietis un HIV infekcija | 2001 |
Pilns raksts saitēs:  http://www.mensfaq.com/lv/veseliba/sekss/142-hiv.html | vai http://www.delfi.lv/news/comment/comment/arturs-vavere-virietis-un-hiv-infekcija.d?id=2253474 
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA