Biedrība "Apvienība HIV.LV"+371 26062077 (ik dienu pl. 9 - 21)
apvieniba@apvienibahiv.lv

 
   

17. jūlijs, Roma: darbu sākusi Starptautiskās Apvienības cīņai ar AIDS pasaules konference
Apskatīt komentārus (0)


18.07.2011


Jauns inficētais pasaulē parādās ik pēc sešām sekundēm – aptuveni 7400 cilvēku dienā, no kuriem apmēram tūkstotis ir bērni. Tikai puse šo slimnieku ārstējas. Katru stundu uz planētas no AIDS mirst 200 cilvēku, norādīts publiskotajā paziņojumā. 30 gadu pēc tam, kad tika paziņots par pirmo HIV/AIDS inficēšanās gadījumu un 15 gadu pēc tam, kad sāka sniegt medicīnisko palīdzību, kas HIV inficētajam spēj pagarināt dzīvi, attālinot brīdi, kad vīruss transformējas par neizārstējamo AIDS, eksperti konstatējuši epidēmijas izplatības turpināšanos.
„Pār AIDS nav kontroles. Ja mēs tiešām gribam uzveikt vīrusu, ārstēties vajadzētu visiem inficētajiem, kā tas bija ar tuberkulozi pagājušā gadsimta piecdesmitajos gados,” paziņoja Romas konferences līdzpriekšsēdētājs Stefano Vella.
Infekcionisti ir konstatējuši, ka attīstītajās valstīs ir ievērojami pieaudzis inficēto vecums. Tas nākotnē var sagādāt problēmas. Ārsti ir izpētījuši un pārliecinājušies par preparātu efektivitāti gados jauniem pacientiem, taču pagaidām nav zināms, kādas blaknes var parādīties, ārstējot slimniekus (it īpaši sievietes), kas ir vecāki par 50 gadiem.
Romā uz konferenci pulcējušies seši tūkstoši speciālistu no visas pasaules. Foruma uzdevums ir apstiprināt jaunu stratēģiju cīņai ar HIV izplatību.
Pēc delegātu domām, noteicošā loma būs medikamentiem, kuru savlaicīga lietošana varētu novērst epidēmiju.
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA