Biedrība "Apvienība HIV.LV" (ik dienu pl. 9 - 21)
apvieniba@apvienibahiv.lv

 
   

Pirmie preparāti, kas domāti tieši hepatīta C ārstēšanai
Apskatīt komentārus (1)


23.01.2011


Šodien medikamentozā terapija izārstē aptuveni 40% slimnieku, kas cieš no visizplatītākās šīs infekcijas formas. Turklāt līdzšinējās zāles izraisīja ļoti spēcīgas blaknes. Amerikāņu eksperti uzskata, ka jaunie preparāti telaprevir un boceprevir ārstēšanas efektivitāti var paaugstināt līdz 75%, ziņo Associated Press.
Preparāti būs efektīvi arī ārstējot cilvēkus, kas jau ilgi dzīvojuši ar hepatītu C, bet nav par to zinājuši. Saskaņā ar amerikāņu mediķu datiem, divas trešdaļas ar C hepatītu slimo ir dzimuši „beibi buma” laikā, dažus gadus pēc Otrā pasaules kara. Lielākajai daļai cilvēku, kas dzimuši šajā laikā, hepatītu atklāja nesen, tā kā slimības attīstība var ilgt vairākus gadu desmitus. ASV valdība izskata iespēju veikt padzīvojušu valsts pilsoņu diagnosticēšanu, vai viņiem nav hepatīts C, tādā pašā veidā kā pārbaudot, vai ir inficējušies ar HIV.
„Mēs ieejam jaunā hepatīta ārstēšanas ērā. Mēs gribam aicināt pilsoņus, kas ir apdraudēti, rīkoties,” paziņoja doktors Džons Vards, ASV Slimību kontroles un profilakses centra vadītājs.
Aptuveni trīs miljoni amerikāņu un 170 miljoni cilvēku visā pasaulē cieš no C vīrusa hepatīta. Šī slimība grauj aknas. Katru gadu ASV šīs slimība nogalina 12 000 cilvēku. Ja ASV Zāļu kontroles pārvalde apstiprinās jaunos preparātus, tad, pēc speciālistu prognozēm, šis cietušo skaits ievērojami samazināsies. 
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA