Biedrība "Apvienība HIV.LV" (ik dienu pl. 9 - 21)
apvieniba@apvienibahiv.lv

 
   

Tetovējums... Jaunības kļūda...
Apskatīt komentārus (0)


23.01.2011


Auseklis | http://www.auseklis.lv/
Ķermeņa tetovēšanu uz Latviju Pirmā pasaules kara laikā no austrumiem atveda jūrnieki. Šodien tā kļuvusi par modes lietu, zīmējumi rotā gan solīdāka vecuma, gan jaunu cilvēku ādu. Dažiem tetovēšanās ir vienaldzīga, daudziem tā šķiet nepieņemama, bet nav mazums to, kas tetovējumus uzskata par mākslu, atzīst, ka tie ir skaisti un piešķir ķermenim seksīgu rozīnīti.
Ārste dermatoloģe Ruta Barlo teic, ka, viņasprāt, tetovējumi ķermeni neizdaiļo, bet tas ir individuāls lēmums. Ja tomēr nolemts to darīt, nekādā gadījumā to neveikt pie amatieriem, bet specializētā salonā, kas garantē drošību veselībai.
Neievērojot higiēnas prasības, pastāv risks inficēties ar HIV, hepatītu, veneriskajām slimībām un bakteriālām infekcijām, daktere brīdina.
Viņai bijuši pacienti, kas ir pārliecināti, ka inficējušies tetovējoties. Manu noraidošo attieksmi ietekmējušas arī sarunas ar pacientiem, kas grib no tetovējuma atbrīvoties. Jaunībā bijusi vēlme „pazīmēties”, bet ar laiku tetovējums apnicis un nesader ar vecumu, stāvokli sabiedrībā un kļuvis traucējošs vizuāli un morāli. Lai atbrīvotos no zīmējuma, jāmeklē ārsta palīdzība.
Agrāk pēc tetovējuma noņemšanas uz ādas palika rētas, jo ietonēto slāni noņēma ar skābēm, dziļo slīpēšanu, elektroprocedūrām un ķirurģiski. Mūsdienās ar lāzertehnoloģijām no tetovējuma iespējams atbrīvoties bez pēdām. Tiesa, parasti procedūra jāveic vairākkārt. Cenu un procedūru skaitu nosaka tetovējuma lielums, krāsas blīvums un veids. Laiks no vienas līdz nākamajai ir 4-6 nedēļas.
Pēc ādas apstrādes var izveidoties krevelītes, taču rētas nepaliek.
Sāpes var mazināt gan saldēšana, gan anestezējošs krēms, bet tās pilnībā novērst nav iespējams, tādēļ daudzi tetovējuma noņemšanu neiztur līdz galam un, kad zīmējums jau pabalojis un vairs nav tik uzkrītošs, pamet iesākto.
Ārste piebilst, ka tetovējumu likvidēšanu veic plastiskās ķirurģijas un lāzerklīnikās, bet Limbažos tetovējumus likvidēt nav iespējams. Mediķi lāzerprocedūras iesaka veikt ziemā, jo ne pirms, ne pēc tām nedrīkst uzturēties saulē.
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA