Biedrība "Apvienība HIV.LV"Latvija +371 26062077 (ik dienu pl. 9 - 21)
apvieniba@apvienibahiv.lv

 
   

Notiks konference „Labāku veselību visiem Latvijā!”
Apskatīt komentārus (0)


13.04.2011


Veselības ministrija sadarbībā ar Pasaules Veselības organizācijas Eiropas Reģionālo biroju 18 .aprīlī rīko konferenci „Labāku veselību visiem Latvijā!”, lai ne tikai informētu par jaunajām Sabiedrības veselības pamatnostādnēm 2011. - 2017. gadam, bet arī diskutētu par plašāku visu nozaru iesaistīšanos sabiedrības veselības saglabāšanā un uzlabošanā.
Konferencē debatēs par pozitīvajām pieredzēm sabiedrības veselības uzlabošanai nozīmīgu lēmumu pieņemšanā ārpus tradicionālās - veselības aprūpes nozares -, kā arī uzklausīs pašvaldību, izglītības, vides,  darba devēju un nevalstiskā sektora pārstāvju viedokļus par iespējamo ieguldījumu Latvijas Sabiedrības veselības politikas veiksmīgai ieviešanai.
Atgādinām, ka Sabiedrības veselības pamatnostādnes ir viens no būtiskākajiem dokumentiem, kas nosaka katras valsts prioritātes un atbilstošu rīcību tās iedzīvotāju ilga un kvalitatīva mūža nodrošināšanai. Sabiedrības veselību nosaka ne tikai veselības aprūpe jeb ārstēšana un tās sniegtās iespējas, bet gan visas sabiedrības - valsts un arī katra iedzīvotāja rūpes par to, lai slimības pēc iespējas attālinātu. Veselīga un droša dzīves vide, uzturs, fiziskā aktivitāte, smēķēšanas, alkoholisma un narkomānijas ierobežošana, slimību profilakse - tie ir galvenie sabiedrības veselību veidojošie elementi.
Sabiedrības veselības pamatnostādņu izstrādes gaitā ar priekšlikumiem, iebildumiem un komentāriem aktīvi iesaistījās valsts pārvaldes iestādes, pašvaldības, sabiedriskās organizācijas un privātpersonas – kopumā 69 priekšlikumu iesniedzēji. Dokumentu pirms apstiprināšanas Ministru kabinetā plānots vērtēt arī Nacionālās Attīstības padomes sēdē, kas notiks vienlaicīgi ar konferenci 18. aprīlī. Tas ir apliecinājums sabiedrības veselības jautājuma nozīmībai valsts stratēģiskajā izaugsmē.
Konferences atklāšana notiks plkst. 11:00 Radisson Blu Hotel Latvija (Rīgā, Elizabetes ielā 55).
(
www.vm.gov.lv
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA