AKTUALITĀTES
   
62517

Testēšanas uz HIV un hepatītiem nedēļas rezultāti
Apskatīt komentārus (0)


27.11.2015


Preses relīze
Biedrība «DIA+LOGS, atbalsta centrs visiem, kurus skar HIV/AIDS» arī šogad pievienojās Eiropas iedzīvotāju testēšanas uz HIV un hepatītiem nedēļai. 
Testēšana notika ne tikai biedrības «DIA+LOGS» centrā, bet arī izbraukumos dažādās sociālajās iestādēs:  rehabilitācijas centrjs «Zilais krusts», «Labā cerība», krīzes centrā «Mīlgrāvis», dienas centrā bezpajumtniekiem, ieslodzījuma vietās – Iļģuciema un Centrālcietumā. Biedrības mobilā vienība izbrauca ārpus Rīgas uz Olaini, Jūrmalas - Tallinas apvedceļu, Salaspils virzienā. Testēšana projekta ietvaros notika arī Ogrē un Kuldīgā. Kopumā tika notestēti 290 cilvēki, no tiem Ogrē 39 un Kuldīgā 30. No testētajiem cilvēkiem 11 bija HIV pozitīvi.
„Nevaram apgalvot, ka visi šie 11 pozitīvie rezultāti bija jaunatklāti, jo dažkārt cilvēks pirms testa nepasaka, ka jau zina  par savu infekciju un pasaka tikai tad, kad testa rezultāts jau parādās. Varbūt viņš cer, ka infekcija ir pazudusi...Tomēr tas ir pamudinājums vēlreiz pārrunāt, kas ir infekcija un kā ar to sadzīvot,” saka Agita Sēja projektā iesaistītā speciāliste.
Testēšanās nedēļa ir pagājusi, taču biedrība «DIA+LOGS» aicina rūpēties par savu veselību arī turpmāk un veikt   eksprestestus  pirmdienās, trešdienās, ceturtdienās no plkst. 14:00, tel. 67243101.
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAGaismas iela 19 k-8, Ķekava, Ķekavas pagasts, Ķekavas novads, LV-2123, Latvija

Logo +371 26062077
Logo apvieniba@apvienibahiv.lv