Biedrība "Apvienība HIV.LV"+371 26062077 (ik dienu pl. 9 - 21)
apvieniba@apvienibahiv.lv

 
   
108700

RAKUS aicina vakcinēties pret gripu
Apskatīt komentārus (0)


30.10.2019


Avots: RAKUS | «Austrumu slimnīca aicina vakcinēties pret gripu laikus» | https://www.aslimnica.lv/lv/jaunumi/austrumu-slimnica-aicina-vakcineties-pret-gripu-laikus |
Tuvojoties gripas sezonai, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (Austrumu slimnīcas) ārsti aicina cilvēkus, kuriem tuvāko mēnešu laikā, ieskaitot nākamā gada pirmos ziemas mēnešus (gripas sezonas laikā) paredzēta ķirurģiska operācija slimnīcā un/vai plānots veikt kādas ārstnieciskas manipulācijas ārstniecības iestādēs, vai plānota vizīte poliklīnikā pie ārsta – speciālista, vai arī paredzēts apmeklēt ģimenes ārstu – pirms tam potēties pret gripu.

Vienlaikus ārsti vērš uzmanību, ka būtu ieteicams vakcinēties hronisko slimību pacientiem, piemēram – pacientiem, kas sirgst ar dažādām sirds-asinsvadu slimībām, hroniskām plaušu slimībām, aknu, nieru, onkoloģiskām slimībām, cukura diabētu, aptaukošanos u.c. Pret gripu būtu jāvakcinējas tiem, kuriem ikdienā jāuzturas un/vai jākomunicē ar skaitliski lielu cilvēku skaitu, piemēram, medicīnas iestāžu ārstniecības personālam.

Prof. Baiba Rozentāle, stacionāra Latvijas Infektoloģijas centrs galvenā ārste: “Es un mani tuvinieki, tai skaitā mazbērni, esam vakcinējušies pret gripu. Tā ir vienīgā drošā aizsardzība pret smagu gripu un tās komplikācijām. Pagājušajā gripas sezonā vīruss izdzēsa 86 cilvēku dzīvības! Esmu ārste-infektoloģe un rosinu ikvienu, konsultējoties ar savu ģimenes ārstu un/vai ārstējošo ārstu, pieņemt izsvērtu lēmumu.”Austrumu slimnīcas Latvijas Infektoloģijas centra poliklīnikā iespējams saņemt ne tikai pieredzējušu ārstu – infektologu konsultācijas, bet arī uzreiz - vakcinācijas kabinetā arī vakcinēties pret gripu. Latvijas Infektoloģijas centra vakcinācijas kabineta darba laiks ir no plkst. 8.00 - 18.00. (darba dienās).

Prof. Baiba Rozentāle: „Vakcinācija Latvijas Infektoloģijas centra poliklīnikas vakcinācijas kabinetā izmaksās 12 eiro un tā ir zemākā cena komercvakcīnai pret gripu Rīgā. Katru darba dienu pie mums vakcinējas ap 100 pacientu. Tā ir četru komponentu vakcīna: 2 - pret A vīrusa apakštipiem un 2 - pret B gripas vīrusa apakštipiem. Vakcīna atbilst PVO rekomendācijām un tās efektivitāti apstiprinājusi Eiropas Zāļu aģentūra.”

Lai gan neviena vakcīna pilnībā nepasargā no saslimšanas, ir pierādīts, ka pat gadījumā, ja vakcīna nepasargās no inficēšanās un/vai saslimšanas, tā tomēr atvieglos un saīsinās slimības gaitu. Galvenā potēšanās priekšrocība - vakcīna pasargās hronisko slimību pacientus, mazinot iespējamo gripas komplikāciju risku un dzīvības apdraudējumu ne tikai atrodoties sabiedrībā, bet arī nonākot slimnīcā. Tādēļ atkārtoti aicinām vakcinēties riska grupā definētajiem/iekļautajiem pacientiem – lai nepieļautu cilvēka dzīvībai nelabvēlīga iznākuma risku. Gripa Latvijā izplatās rudens un ziemas periodā, tādēļ šobrīd ir labākais laiks veikt vakcināciju, neatliekot to uz vēlāku laiku. Imunitāte pret gripu izveidojas aptuveni 7 dienu laikā pēc vakcīnas saņemšanas.

Par riska grupām, kurām valsts kompensē gripas vakcīnu, iespējams uzzināt Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) mājaslapā: https://www.spkc.gov.lv/lv/tavai-veselibai/infekcijas-slimibas/vakcinacija/pret-gripu

Vakcinācijas pakalpojumu cenrādis: https://www.aslimnica.lv/node/849/ 
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA