AKTUALITĀTES
   
60168

Pretrunīgu un (nopietnu-?) secinājumu daidžests
Apskatīt komentārus (0)


25.08.2015


| Zinātnieki: Agrīnai HIV ārstēšanai nav jēgas | http://www.rosbalt.ru/style/2014/07/22/1294678.html  
HIV spēj izveidot jaudīgu aizsardzību pret cilvēka organismu un to dara ļoti ātri. Ja raugās no šī skatapunkta, agrīnai ārstēšanai nav nekādas nozīmes.
Piemēram, ja bērnu sāk ārstēt uzreiz pēc piedzimšanas, vīrusa pēdas tiešām var pazust. Taču pēc dažiem gadiem vīruss tik un tā gūs uzvaru.
Kā pierādījuši eksperimenti ar pērtiķiem, organismā veidojas rezervuāri ar vīrusu vēl līdz tam, kad vīrusu var atklāt asinīs. Šie rezervuāri, kas atrodas kuņģa-zarnu traktā un smadzenēs, rada lielu problēmu. Ja cilvēks, kam ir HIV, pārtrauc lietot antiretrovīrusu preparātus, vīruss to vainas dēļ strauji vairojas.
Eksperimenta gaitā pērtiķus inficēja ar pērtiķu imūndeficīta vīrusu, kas ir analogs HIV. Pēc tam dzīvniekiem trīs dienas vai divas nedēļas pēc inficēšanās ievadīja antiretrovīrusu preparātus. Kad bija pagājuši seši mēneši, ārstēšanu pārtrauca. Visos gadījumos vīruss aktivizējās neatkarīgi no tā, kad bija sākta ārstēšana.
Kaut arī agrīna ārstēšana nespēj aizzīmogot rezervuārus, liedzot tiem atbrīvot vīrusu, tomēr tā apjomus (izplatību) iespējams samazināt.
***********************************
| HIV jāārstē citādi, ir pārliecināti ANO eksperti | http://meddaily.ru/article/29May2015/unnai  
UNAIDS aicina mainīt HIV inficēto ārstēšanas stratēģiju. Eksperti iesaka dot antiretrovīrusu preparātus uzreiz pēc diagnozes noteikšanas. Pagaidām cilvēki terapiju sāk tikai tad, kad balto asins ķermenīšu līmenis nokritis līdz 500 šūnām uz vienu asins kubikmilimetru.
Taču šādā gadījumā laiks spēlē pret cilvēku. Eksperiments ar 4685 inficētajiem no 35 valstīm ļāva pierādīt jaunās ārstēšanas pieejas efektivitāti. Agrīnas terapijas uzsākšana ļāva divkārt samazināt risku, ka attīstīsies AIDS, būs letāls iznākums vai slimība izraisīs aknu vai nieru problēmas. Tāpat samazinājās iespējamība, ka vīrusa slodzes (vīrusa koncentrācija asinīs) dēļ infekcija tiks nodota citiem.
Situācijai ir jāuzlabojas arī tādēļ, ka tiek ieviesti mājas testi HIV noteikšanai. Lielbritānijā un Lietuvā ir atļautsUni В Великобритании и Литве  разрешили свободную розничную продажу экспресс-тестов на ВИЧ для домашнего использования. Человек может получить результаты всего за 15 минут без лабораторий и сложного оборудования.
**********************************
| Unikāla pret HIV vakcīna gatavojas pārbaudei uz cilvēkiem| http://meddaily.ru/article/21May2015/irsicaixa   Jau 2016. gadā AIDS izpētes institūtā (IrsiCaixa, Spānija) sāks jaunas pret HIV/AIDS terapijas vakcīnas pārbaudi. Zināms, ka eksperimentā piedalīsies 150-200  brīvprātīgie. Vakcīna līdz šim veiksmīgi pārbaudīta uz pelēm un makakām.
Vakcīnas efektivitāte slēpjas imūnatbildes mehānisma izmantošanā. Šis mehānisms novērots nelielai cilvēku grupai (aptuveni 5%), kam ir noturība pret HIV infekciju. Speciālisti šobrīd nodarbojas ar vakcīnas paraugu ražošanu, kas vajadzīgi eksperimentam ar cilvēkiem un testu veikšanai. Tas jādara, lai saņemtu Spānijas zāļu un medicīnas produktu aģentūras atļauju ražot šo vakcīnu.
Zinātnieki lēš, ka vakcīnas pārbaudes uz cilvēkiem pirmajai fāzei būs nepieciešams gads. Šajā laikā viņiem ir jāpārbauda, cik efektīva ir vakcīna, cik ilgs ir tās iedarbības laiks, vai tā ir nekaitīga. Pārbaudes otrā fāze ilgs gadu, pusotru. Šajā laikā jāizpēta vakcīnas iedarbība pēc antiretrovīrusu terapijas atcelšanas.
*************************************
| Mediķi: Zāles pret HIV kontrolē arī C hepatītu| http://www.rosbalt.ru/style/2014/07/28/1296897.html
Zinātnieki uzskata, ka zāles pret HIV spēj kontrolēt arī C hepatītu. Tādējādi, esot abiem šiem vīrusiem, iespējams "divus zaķus nonāvēt ar vienu šāvienu".
Pēc ārsta Keneta Šermana vārdiem, tas liecina, cik svarīgi ir agrīni sākt antiretrovīrusu terapiju pret HIV un regulāru zāļu lietošanu. Tikai tādā gadījumā var saglabāt aknas.
Zīmīgi: līdz šim uzskatīja, ka terapija vēl vairāk sabeidz aknas. Minēto apgalvojumu apgāza eksperiments, kurā piedalījās 17 pacienti. Viņi visi bija inficējušies ar abiem vīrusiem jau divus gadus un lietoja zāles. Taču dažiem pacientiem sākumā atklāja pataloģiskas pārmaiņas aknās un vīrusa hepatīta paaugstinātu līmeni asinīs.
Terapijas laikā, kas ilga 18 mēnešus, C hepatīta vīrusa koncentrācija samazinājās, kas ļoti pārsteidza speciālistus.
****************************************
| Mediķi: C hepatīts kaitē sirds veselībai| http://www.rosbalt.ru/style/2015/08/18/1430505.html
Pacienti, kam ir C hepatīta vīruss, var pieprasīt kardiologa palīdzību, norāda Džonsa Hopkinsa universitātes speciālisti.
C hepatītu nodod ar asinīm, caur ādas brūcēm un gļotādu. Slimība bojā aknas, provocējot rētaudu veidošanos un nereti – ļaundabīgā audzēja attīstīšanos.
Hepatīta bīstamība slēpjas tajā, ka tas var ilgu laiku "maskēties" zem dažādām ligām, pa šo laiku pagūstot organismam nodarīt nelabojamu ļaunumu.
Sirds cieš vairāk par citiem orgāniem, ko apstiprināja eksperiments, kurā piedalījās 995 brīvprātīgie. C hepatīts izraisa artēriju pārkaļķošanos un tauku nogulsnējuma līmeņa pieaugumu audos.

  


 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAGaismas iela 19 k-8, Ķekava, Ķekavas pagasts, Ķekavas novads, LV-2123, Latvija

Logo +371 26062077
Logo apvieniba@apvienibahiv.lv