AKTUALITĀTES
   
36938

Preses paziņojums par publisku akciju "Dāvināsim Veselības ministrijai miljonu un farmkompānijām - šķēres!"
Apskatīt komentārus (0)


29.07.2013


2013. gada 29. jūlijs
Preses paziņojums
Dāvināsim Veselības ministrijai miljonu un farmkompānijām - šķēres!
Biedrība «Apvienība HIV.LV», kas pārstāv cilvēku ar hroniskām infekciju slimībām intereses, rīko akciju „Dāvināsim Veselības ministrijai miljonu un farmkompānijām - šķēres!”  2013. gada 31. jūlijā, no plkst 11:00 līdz 11:45 pie Veselības ministrijas (Brīvības ielā 72, Rīgā), lai atbalstītu hroniskā C hepatīta slimnieku centienus panākt lielāku valsts kompensāciju zālēm šīs slimības ambulatorajai ārstēšanai un to cenu samazināšanu.
Veselības ministrija jau pirms diviem mēnešiem informēja valdību par dramatisku finanšu situāciju veselības aprūpes jomā, bet šo situāciju, pēc Veselības ministres I. Circenes teiktā, plānots atrisināt sešu gadu laikā. Diemžēl, slimnieki ar "dārgajām diagnozēm" - un C hepatīts arī ir viena no dārgākajām - nevar gaidīt necik. Savukārt C hepatīta ārstēšanas shēmā patlaban visefektīvākā pamatkomponenta - pegilētā interferona cena padara ārstēšanos nepieejamu vairumam cilvēku, kam tā nepieciešama. Šobrīd arī nav nekādu garantiju, ka  Veselības ministrijas Informatīvajā ziņojumā "Finanšu situācija veselības aprūpes jomā" pieprasītais papildus finansējums akūto problēmu risināšanai ar kompensējamo medikamentu pieejamību tiešām tiks piešķirts, grozot 2013. gada Valsts budžetu.
“Biedrība “Apvienība HIV.LV” bija vairākkārt paudusi savu nostāju par nepieciešamību būtiski uzlabot pieejamību ārstēšanai C hepatīta pacientiem, bet  valdībai joprojām trūkst politiskās gribas problēmu atrisināt”, saka “Apvienības HIV.LV” vadītājs A. Molokovskis.
31. jūlija biedrības aktīvistu (starp kuriem būs arī pilnīgi veseli cilvēki) akcijai ir divas mērķauditorijas – Veselības ministrija un farmācijas kompāniju "МerckSharp&Dohme" un "Roche" Latvijas pārstāvniecības. Akcija stilistiski turpinās iepriekšējas Apvienības HIV.LV publiskas aktivitātes. Melni-dzelteno plakātu sērijā par C hepatīta ārstēšanas pieejamības tēmu izgatavoti trīs jauni plakāti: "C Hepatīts dejo rokenrolu slimnieku bērēs", "Samaksā par nāves deju, lai būtu nauda ārstēšanai" un "Farmkompānijām pietrūkst santīmu šķērēm, lai grieztu cenas zālēm". Tēmas "Aizkapa nauda" turpinājumā izdotas jaunas “Tautas slakteru bankas” banknotes dzeltenā krāsā ar uzrakstu: "Šo naudaszīmi Jūs ziedojiet Veselības ministrijai C hepatīta ārstēšanai." Akcijas noslēgumā "Tautas slakteru bankas" prezidents C.H. MURDEREVSKIS speciālajā čekā ierakstīs “Viens miljons latu” un tas tiks svinīgi pasniegts Veselības ministrijai. Savukārt farmācijas kompānijām iegādātas divi pāri šķēru, kas nokrāsotas dzeltenā krāsā un izraibinātas ar asinis imitējošiem laukumiem. Beidzoties akcijai, šīs šķēres, skaisti iepakotas un apsietas ar dzeltenu lenti, kopā ar pavadvēstuli tiks nogādātas farmācijas kompānijām, aicinot tās sākt nopietni griezt pegilētā interferona cenas.
*** Publiskai akcijai izgatavoti plakāti un naudaszīmes apskatāmi
http://www.apvienibahiv.lv/pasakumu-fotogalerija “Apsveikumu” kartiņas farmkompānijām Pasaules Hepatīta dienā var apskatīt saitē http://www.apvienibahiv.lv/actual-news/we-advocate-for-c-hepatitis-treatment 
Vairāk par Apvienību HIV.LV lasiet
www.apvienibahiv.lv vai www.hiv.lv
Papildus informācija:
Aleksandrs Molokovskis
Biedrības "Apvienība HIV.LV" valdes priekšsēdētājs
molokovskis@gmail.com
Tālrunis: 26062077
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAGaismas iela 19 k-8, Ķekava, Ķekavas pagasts, Ķekavas novads, LV-2123, Latvija

Logo +371 26062077
Logo apvieniba@apvienibahiv.lv