Biedrība "Apvienība HIV.LV"Latvija +371 26062077 (ik dienu pl. 9 - 21)
apvieniba@apvienibahiv.lv

 
   
61569

Pirmsbudžeta protesta akcija
Apskatīt komentārus (0)


30.10.2015


Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība (LVSADA) š.g. 3. novembrī no  plkst. 8.30 līdz plkst. 10:00 pie Saeimas rīkos protesta akciju sapulces veidā (ar tiesībām skaļi paust viedokli). Akcijas mērķis ir aizstāvēt Latvijas iedzīvotāju tiesības uz pieejamu un kvalitatīvu veselības aprūpi. Akcija tiks rīkota laikā, kad Saeima lems par nākamā gada valsts budžetu pirmajā lasījumā.
Patlaban Latvijā ir vissliktāk pieejamā veselības aprūpe ES (OECD un EK dati), ko raksturo augsti mirstības un invaliditātes rādītāji, kā arī piespiedu pāreja uz maksas medicīnu. Neraugoties uz to, valdība 2016. gada budžeta projektā veselības nozarei ir atvēlējusi tikai 3% no iekšzemes kopprodukta (IKP), kas ir vēl mazāk nekā šogad. Vidēji citās Eiropas Savienības valstīs veselības aprūpei tiek atvēlēti 7,3% no IKP, bet jaunajās dalībvalstīs – 5% no IKP.
Lai palīdzētu iedzīvotājiem, LVSADA 17.09.2015 nosūtīja atklātu vēstuli visām 12. Saeimā pārstāvētajām politiskajām partijām un partiju apvienībām. Vēstulē īsumā tika aprakstīta neapmierinošā situācija valsts veselības aprūpē un izteikts aicinājums sadarboties, lai to uzlabotu. Līdz šim LVSADA aicinājumam ir atsaukušās visas 12. Saeimas politiskās frakcijas, izņemot „Vienotību”. Valsts prezidentu Raimondu Vējoni par kritisko situāciju veselības aprūpē LVSADA vadība informēja 07.08.2015.
Diemžēl, līdz šim neviena no koalīcijas partijām nav atbalstījusi LVSADA priekšlikumus par veselības nozares budžeta būtisku uzlabošanu.
Tāpēc protesta akcijas rīkotāji aicinās Saeimas deputātus nekavējoties būtiski palielināt finansējumu veselības aprūpei, lai panāktu pacientu līdzmaksājumu samazināšanu, kvotu palielināšanu veselības aprūpei, kā arī palielinātu atalgojumu veselības nozarē strādājošiem.
LVSADA aicina pievienoties sapulcei ikvienu, kurš ir gatavs aizstāvēt Latvijas iedzīvotāju tiesības uz pieejamu un kvalitatīvu veselības aprūpi!
Informāciju sagatavoja LVSADA arodbiedrības darba koordinatore I. Rudzīte (tel. 67847305, www.lvsada.lv).

 


 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA