Biedrība "Apvienība HIV.LV"Latvija +371 26062077 (ik dienu pl. 9 - 21)
apvieniba@apvienibahiv.lv

 
   

Pacienta ieteikums Veselības ministrijai (papildināts 27.01.2013)
Apskatīt komentārus (0)


17.01.2013


Pacienta komentārs rakstam portālā NRA.lv: Inga Paparde | "Pētījums: pacienti pārtrauc ārstēt C hepatītu, jo nav naudas" | http://nra.lv/latvija/veseliba/87406-petijums-pacienti-partrauc-arstet-c-hepatitu-jo-nav-naudas.htm  
******************************************************
******************************************************
Par ko runājām 2005. gadā? | https://www.vestnesis.lv/index.php?menu=doc&id=117842 | Inficēti ap 3% iedzīvotāju, bet vairums par to nenojauš | Ilze Apine, “LV” |
"Tomēr, pateicoties spīdošam medicīnas atklājumam, infekciju var efektīvi ārstēt, ja vien laikus diagnosticē. Kā izsacījies “Veselības centra 4” valdes priekšsēdētājs Māris Rēvalds, pagaidām neizdodas ierobežot C hepatīta izplatību, bet ir atcelts nāves spriedums, ko bija noteikusi šī vīrusinfekcija.
Jaunā terapija ir ļoti dārga. “Latvijā noticis milzīgs progress,” situāciju vērtē A.Bļugers, atgādinot, ka pirms pāris gadiem valsts nepiešķīra naudu jaunajiem medikamentiem. Šogad pirmo reizi iedalīti līdzekļi aptuveni 150 pacientu ārstēšanai. Tas ir tik daudz, cik bija nepieciešams, ir gandarīta L.Vīksna. Dārgā ārstēšanas terapija neder visiem. To nevar lietot pacienti, kam slimība ir progresējusi. Tāpat zāles netiek nodrošinātas tiem, kas tās nelieto regulāri, piemēram, no alkohola atkarīgajiem un narkomāniem. Jau nākamgad zāles būs iekļautas valsts kompensējamo medikamentu sarakstā. Tas ir apsveicams solis, priecājas mediķi. Valsts kompensēs 75% no izmaksām.
Speciālisti skaidro, ka labvēlīga vīrusa tipa ārstēšanai nepieciešami 5000 latu, savukārt nelabvēlīga vīrusa paveida ārstēšanas kurss izmaksā no 10 000 līdz 12 000 latiem. Tādēļ viņi bažījas, vai pacienti spēs nodrošināt 25% līdzmaksājumu, kas smagos gadījumos var būt 2500 līdz 3000 latu. Ar Latvijas iedzīvotāju vidējiem ienākumiem tas ir daudz, uzskata speciālisti. Mediķi rosina rast iespēju valsts līdzfinansējumu palielināt līdz 90 procentiem. Nākotnē valstij pilnībā būtu jāfinansē jaunie medikamenti, uzskata L.Vīksna un A.Bļugers.
Tomēr galvenais ir infekciju laikus atklāt, un veikt analīzes ir katra indivīda atbildība par savu veselību."
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA