Biedrība "Apvienība HIV.LV"Latvija +371 26062077 (ik dienu pl. 9 - 21)
apvieniba@apvienibahiv.lv

 
   
24498

Non-progresoru noslēpums
Apskatīt komentārus (0)


15.06.2012


Internacionāla zinātnieku grupa, kurā ietilpa zinātniski-pētniecisko centru darbinieki no ASV, Kanādas, Japānas un Vācijas, ir uzminējusi tādu „laimīgo” neparasti spēcīgās imunitātes, kas sastopama vidēji vienam cilvēkam no 300 HIV inficētajiem, noslēpumu.
Autori novēroja 10 HIV inficēto cilvēku grupu, no kuriem 5 lietoja antiretrovīrusu preparātus, bet pārējie 5 piederēja pie tādiem, kam vīrusu skaitu asinīs kontrolē viņu pašu imūnsistēma bez zāļu palīdzības.
„Parastajiem” slimniekiem citotoksiskie T-limfocīti (CTL) jeb T-killeršūnas, kuru uzdevums ir atpazīt un iznīcināt vīrusu skartās sava organisma šūnas, izrādījās „akli” un nevarēja atpazīt HIV skartos CD4 leikocītus. Savukārt to HIV inficēto, kas palika veseli bez zāļu lietošanas, T-killeršūnām piemita ārkārtīgi augsta vīrusa skarto šūnu atpazīšanas spēja. Tagad zinātnieki ir noskaidrojuši, ka pastāv noteikts CTL receptora štamms, kas lielākā mērā spēj atklāt HIV inficētos baltos asinsķermenīšus un iznīcināt tos.
„Mūsu pētījums izskaidro, kāpēc visi mēģinājumi izveidot terapeitiskas vakcīnas HIV/AIDS ārstēšanai izrādījās neveiksmīgi: to radītāji nodrošināja vienkāršu T-killeršūnu skaita palielināšanos, bet vajadzēja paaugstināt to kvalitāti. Vajadzēja strādāt pie tā, lai T-limfocīti nešaubīgi atpazītu šūnu, kurā jau „ieperinājies” vīruss”,- skaidro pētījuma līdzautors profesors Brjūss Volkers (Bruce Walker).
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA