Biedrība "Apvienība HIV.LV" (ik dienu pl. 9 - 21)
apvieniba@apvienibahiv.lv

 
   
74544

Nevajag apzināti iet bojā, atsakoties no ārstēšanas
Apskatīt komentārus (1)


27.11.2016


Preparāti HIV infekcijas ārstēšanai, ar kuru nepārtrauktu pilnveidošanu nodarbojas cilvēces izcilākie prāti, palīdzējuši glābt dzīvību miljoniem cilvēku. Medicīniskās zināšanas par šo tēmu uzkrājas. Kaut slimību joprojām nevar izārstēt, ārsti apgalvo – tiem, kas lieto antiretrovīrusu preparātus, nevajag baidīties no AIDS. Jo mūsdienu preparāti var ne vien pagarināt cilvēka dzīvi, bet arī to padarīt pilnvērtīgu, dāvināt ģimeni un veselīgas attiecības.
“AIDS nav, tas ir cilvēces ienaidnieku izdomājums”
Šī ir pati bīstamākā HIV disidentu “dziesmiņa”. Tās rašanos veicinājis tas, ka līdz noteiktam brīdim HIV inficētajiem nav absolūti nekādu slimības simptomu. HIV infekcija ir antroponoza infekcijas slimība, ko cilvēks nodod cilvēkam. Tas noris lēnām, praktiski simptomi neparādās garus gadus – no pieciem līdz pat 20 gadiem. Tur arī slēpjas cilvēka imūndeficīta vīrusa ļaunums. Cilvēks var būt HIV pozitīvs, taču par to nezināt un inficēt citus cilvēkus.
“Zāles, ko jums piedāvā, ir toksiskas un var izraisīt slimības, kas ir nopietnākas nekā AIDS”
Šis apgalvojums attiecas uz HIV infekcijas terapijas pirmsākumiem. Parādoties pirmajiem preparātiem, vēl nezināja, kā noteikt optimālo devu, cik bieži lietot preparātu. Bija daudz spilgti izteiktu blakņu. Taču nav zāļu, kas vispār neizraisītu blakus parādības. Kad ārsti izraksta preparātu, vienmēr izvērtē, kāds ir to labums un arī kāda negatīvā iedarbība tām varētu būt. Un tikai tādā gadījumā, ja labums ir lielāks par kaitējumu, pieņem lēmumu uzsākt ārstēšanu. Tas attiecas uz jebkuru saslimšanu. Ja cilvēks ir inficējies ar HIV, uz svaru kausiem atrodas AIDS un nāve. Un tagad padomājiet, kas ir labāk, - lietot tabletes, lai izvairītos no tā, vai arī nelietot. Medicīnā nav otras jomas, kas attīstītos tik strauji kā antivīrusu terapija. Ja, sākoties epidēmijai, vajadzēja lietot 20 tabletes dienā, tad šobrīd esam nonākuši līdz preparātiem, kur visa shēma ietilpst vienā tabletē. Novērojama tendence antiretrovīrusu terapijas režīmiem kļūt vienkāršākiem. Jaunākās paaudzes preparāti ir mazāk toksiski un vieglāk paciešami, turklāt, kā likums, mūsdienu shēmas – tās ir zāļu vienreizējas lietošanas shēmas.
“AIDS nevar izārstēt, tāpēc nav vērts sākt to darīt”
Kā likums, pacienti, kas ārstu redzeslokā nonāk ar progresējošiem AIDS simptomiem, vai nu nav zinājuši, ka ir inficējušies ar HIV, vai arī nav gribējuši ārstēties kaut kādu iemeslu dēļ, tajā skaitā pārliecības dēļ, kas veidojusies AIDS disidentisko viedokļu paudēju ietekmē. Šodien ārsti spēj izārstēt pat AIDS, galvenais, lai pacients pie ārsta nevērstos pārāk vēlu. Ir daudz tādu piemēru, ka pacientam pirms vairākiem gadiem bija AIDS, bet tagad viņš jūtas labi un dzīvo pilnvērtīgu vesela cilvēka dzīvi.
Kas ir AIDS? Tā ir slimība, kas attīstās uz ilgstošas HIV infekcijas fona, kas veicina izteiktu imūndeficītu un kam pievienojas smagas infekcijas un onkoloģiskas saslimšanas (tās dēvē par AIDS asociētajām), kuras nebūtu attīstījušās, ja cilvēkam būtu neskarta imunitāte. Līdz ar to paralēli antiretrovīrusu terapijai, kas aptur HIV izplatīšanos, tiek nozīmēta arī smago blakus slimību ārstēšana.
2009. gadā tika publicēti klīnisko pētījumi dati, kas burtiski apvērsa priekšstatus par HIV infekcijas profilaksi. Iegūtie dati vēsta: ja HIV inficētais cilvēks saņem antiretrovīrusu terapiju un vīrusu slodze kļūst zemāka par noteikto slieksni asinīs, tad šis cilvēks pārtrauc būt infekcijas avots. Jau 2011. gadā ANO Ģenerālajā asamblejā pieņēma politisku deklarāciju, kas nosaka, ka līdz 2020. gadam 90% cilvēku, kuri dzīvo ar HIV, vajadzēs zināt savu diagnozi. Un 90% no viņiem vajadzēs saņemt terapiju. Bet 90% no tiem, kas saņem terapiju, vajadzēs būt nenosakāmai vīrusu slodzei.




 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:




Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA