Biedrība "Apvienība HIV.LV" (ik dienu pl. 9 - 21)
apvieniba@apvienibahiv.lv

 
   
105419

Jāinformē par N=N
Apskatīt komentārus (0)


20.03.2019


Ārstniecības iestāžu darbiniekiem ir jāinformē visi pacienti ar HIV infekciju par to, ka gadījumā, ja vīrusu slodze viņu organismā samazināta līdz nenosakāmam līmenim, vairs nepastāv infekcijas nodošanas risks dzimumceļā.
To paziņoja autoru grupa, atbildot uz mediķu vidē izplatītu praksi neinformēt cilvēkus par tēzi «N=N: Nenosakāma vīrusu slodze=Nenododama tālāk infekcija», kaut ir milzīgs daudzums zinātnisku datu, kas apstiprina šīs tēzes pamatotību.
«Mediķiem, kas strādā ar pacientiem, kuri dzīvo ar HIV, viņus savas ikdienas prakses ietvaros jāinformē par tēzi «N=N»,» raksta ārste Sāra Kalabreze no Džordža Vašingtona Universitātes un profesors Kens Maijers no Hārvardas medicīnas skolas.
«Informēšanai par ārstēšanas priekšrocībām un riskiem, kas saistīti ar ārstēšanu, ir būtiska nozīme, lai pacienti pieņemtu lēmumu, kā arī tādējādi tiek nodota informācija, ka vairs nepastāv HIV infekcijas nodošanas risks dzimumceļā, ja vīrusu slodze samazināta līdz nulles līmenim.»
Četros lielos pētījumos, kuros piedalījās vairāki simti serodiskordanti pāri, netika gūts neviens apstiprinājums, ka HIV infekcija būtu nodota dzimumceļā gadījumos, kad viens partneris, kuram ir "pozitīvs" statuss, sistemātiski lieto antiretrovīrusu terapiju un viņam ir stabila nenosakāma vīrusa slodze.   
Pierādījumi, kas apstiprina tēzi «N=N», izrādījās pārliecinoši gan pārī «vīrietis-sieviete», gan arī pārī «vīrietis-vīrietis».
Pasaules Veselības organizācija (PVO) un vairāk nekā 750 organizācijas visā pasaulē piekrita tam, ka cilvēki ar HIV, kuru vīrusu slodze ir stabili nenosakāma, saviem dzimumpartneriem nerada draudus.
Tomēr jaunākie pētījumi parāda, ka ievērojama daļa medicīnas darbinieku savus pacientus neinformē par «N=N». Starptautisks pētījums, kurā piedalījās vairāk nekā 1000 iestāžu, apliecināja, ka tikai 77%  infekcijas slimību speciālistu un 42% ārstu, kas sniedz pirmo medicīnisko palīdzību, izstāsta saviem pacientiem par šo tēzi, kad cilvēki sasnieguši nenosakāmu vīrusu slodzi. Tam iemesls ir neuzticēšanās minētajam apgalvojumam, kā arī priekšstats, ka «N=N» mazinās katra pacienta personīgo atbildību.
«Tā ka pierādījumi, kas apstiprina «N=N», patlaban ir milzīgi, mediķiem ir regulāri par to jāinformē pacienti, kas dzīvo ar HIV», norāda Kalabreze un Maijers.
Autori atzīmē, ka pacientu informēšanai ir daudz priekšrocību veselības aprūpē, kas attiecas gan uz katru pacientu personīgi, gan uz sabiedrību kopumā:
-  pamudinājums lietot ARVT, lai sasniegtu nenosakāmu vīrusu slodzi;
-  psihosociālas priekšrocības, kas ļauj cilvēkiem bez bailēm stāsties intīmos sakaros, tādējādi samazinot iekšējo stigmu;
-  tiek sniegta palīdzība, lai, piedaloties ārstēšanas kaskādē, samazinātu saslimstību ar HIV;
-  reformu paātrināšana veselības aprūpes sistēmā, tajā skaitā arī kas attiecas uz HIV statusa kriminalizāciju.
Autori uzsver, ka sabiedrībā joprojām ir galēji augsts neinformētības līmenis un dezinformācija par «N=N».
Vairojot zināšanas un izpratni par tēzi, viņi uzskata, var palīdzēt samazināt stigmu attiecībā par HIV-pozitīvajiem cilvēkiem, kā arī stimulēt diagnosticēšanas izplatību.
«Datu slēpšana par tēzi «N=N» no ikviena cilvēka, kas dzīvo ar HIV, nav piedodama, īpaši vietās, kur ārstēšana ir pieejama,» viņi uzsver.
**********************
Source: EATG | «HEALTHCARE PROVIDERS SHOULD DISCUSS U=U WITH ALL THEIR HIV-POSITIVE PATIENTS» | http://www.eatg.org/news/healthcare-providers-should-discuss-uu-with-all-their-hiv-positive-patients/ | By Michael Carter | Reference: Calabrese SK & Mayer KH. Providers should discuss U=U with all patients living with HIV. Lancet HIV, online ahead of print, 13 February 2019. (Full text freely available). | https://www.thelancet.com/journals/lanhiv/article/PIIS2352-3018(19)30030-X/fulltext |
Healthcare providers should inform all patients with HIV they cannot transmit HIV to a sexual partner when their viral load is undetectable, argue the authors of  a strongly worded comment in The Lancet HIV. The authors note that despite overwhelming scientific data supporting the undetectable = untransmittable (U=U) message, significant numbers of healthcare providers do not educate their patients about U=U when telling them their viral load is undetectable.
“Providers caring for patients with HIV should universally inform their patients about U=U as part of their routine care,” write Dr Sarah Calabrese of George Washington University and Professor Ken Mayer of the Harvard Medical School and Fenway Institute. “Conveying benefits and risks surrounding any treatment is fundamental to patients’ decision making, and this HIV treatment benefit should be no exception.”
Four rigorous studies involving HIV serodiscordant couples have failed to find a single proven case of sexual transmission of the virus when the HIV-positive partner is taking antiretroviral therapy and has a stable undetectable viral load. The evidence supporting U=U is robust in both male-female and male-male couples. The World Health Organization (WHO) and more than 750 organisations worldwide agree that people with HIV whose viral load is stably suppressed cannot sexually transmit the virus.
However, recent research suggests that a significant proportion of healthcare providers are not educating their patients about U=U. An international survey involving more than 1000 providers found that only 77% of infectious disease specialists and 42% of primary care physicians communicate the U=U message when telling patients their viral load is undetectable. Reasons included disbelief (i.e. not accepting that U=U), a perception that U=U would undermine personal responsibility and concerns about patients’ behaviour and understanding.
“With evidence supporting undetectable = untransmittable (U=U) now overwhelming, providers should be routinely communicating the message to all of their patients living with HIV,” Calabrese and Mayer say.
The authors note that informing patients about U=U has numerous individual and public health benefits:
- Encourage patients to start and adhere to antiretroviral therapy, and maintain an undetectable viral load.
- Psychosocial benefits, enabling individuals to have intimate sexual relationships without fear, reducing internalised stigma and alleviating anxiety about the possibility of transmission.
- Help reduce HIV incidence by encouraging engagement in the HIV treatment cascade.
- Accelerate reforms in government policy and the law, especially concerning the criminalisation of HIV exposure and non-disclosure.
- There is still unawareness and misinformation about U=U in the communities most affected by HIV, including gay communities. Increasing knowledge and understanding of U=U might reduce HIV-related stigma in the broader community, encourage testing and lessen anxiety about acquiring HIV.
The authors express concern that people who cannot access HIV therapy because of cost, criminalisation or discrimination will not benefit from U=U, exacerbating existing health inequalities.
“However, for the U=U message to be withheld from any person living with HIV is inexcusable, particularly in settings where treatment is accessible,” they conclude.




 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:




Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA