Biedrība "Apvienība HIV.LV"+371 26062077 (ik dienu pl. 9 - 21)
apvieniba@apvienibahiv.lv

 
   
40813

HIV inficētā atlaišanu no darba ECT atzīst par diskrimināciju
Apskatīt komentārus (0)


12.12.2013


Prasības iesniedzējs iepriekš strādāja kompānijā, kas ražo juvelierizstrādājumus. Pēc tam, kad viņš 2001. gadā trim kolēģiem bija atklājis, ka ir inficēts ar HIV, informācija par viņa veselības stāvokli kļuva zināma visam kolektīvam, izraisot vispārēju satraukumu. Kaut darba devējs centās nomierināt darbiniekus un pat uzaicināja profesionālu ārstu, lai tas izskaidro, kādi piesardzības soļi sperami un kāds ir drošības līmenis, strādājot kopā ar HIV inficētu kolēģi, tomēr liela daļa kompānijas darbinieku pieprasīja, lai inficēto atlaistu no darba, ko arī izdarīja kompānijas vadība.
Prasītājs lietu iesniedza pirmās instances tiesā Atēnās. 2006. gada 13. jūnijā tiesa nolēma, ka atlaišana no darba bijusi nelikumīga. Tiesa uzsvēra, ka darba devējs ļaunprātīgi izmantojis savas pilnvaras, atlaižot prasības iesniedzēju tādēļ, lai saglabātu mierīgas līdzāspastāvēšanas attiecības darba kolektīvā.  Tāpat tiesa noteica, ka nav nepieciešamības prasības iesniedzēju atjaunot darbā, jo viņš sev atradis citu darbu. Iesniedzējs šo lēmumu pārsūdzēja.
Taču 2009. gada 17. martā Kasācijas tiesa atcēla Apelācijas tiesas lēmumu un noteica, ka darba līguma pārtraukšana nav bijusi prettiesiska, ka tas darīts darba devēja interesēs, proti, lai atjaunotu harmoniskas attiecības darba kolektīva iekšienē un nodrošinātu kompānijas normālu funkcionēšanu.
Vēršoties ECT, prasības iesniedzējam izdevās aizsargāt savas tiesības. Rezultāta tika atzīts, ka viņš ticis diskriminēts veselības stāvokļa dēļ, kas ir Eiropas cilvēktiesību konvencijas 8. panta un 14. panta pārkāpums. Tiesa piesprieda prasības iesniedzējam izmaksāt kompensāciju 6339 eiro par nodarīto materiālo kaitējumu un 8000 eiro lielu kompensāciju par nodarīto morālo kaitējumu.
(
http://www.zakonia.ru/news/uvolnenie-vich-infitsirovannogo-espch-priznal-diskriminatsiej)
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA