AKTUALITĀTES
   
46155

Hepatīta C vīruss aizsargā transplantētas aknas
Apskatīt komentārus (0)


27.06.2014


Minhenes Hemholca centra (Munich Hemholtz Center Munich, Germany) pētnieki novēroja 34 slimniekus ar hronisku C vīrusa hepatīta formu, ko slimība bija novedusi līdz tik nopietniem aknu funkcijas traucējumiem, ka viņiem bija vajadzīga šī orgāna transplantācija.

Regulāras aknu stāvokļa pārbaudes pēc pārstādīšanas 17 no viņiem parādīja praktiski pilnīgu atgrūšanas reakcijas neesamību, pie kam drīz pēc operācijas viņi varēja pilnībā pārtraukt imūnsupresīvo preparātu, kuriem ir daudz blakusparādību, lietošanu.

Pētījuma autori šo fenomenu izskaidro ar to, ka C hepatīta vīrusam pašam par sevi piemīt spēja neitralizēt imūnšūnu darbību, kas ļauj tam palikt imūnsistēmas nepamanītam ilgus gadus un pat desmitgades. Tajā pašā laikā, ja tādi slimnieki lietoja imūnsupresīvos preparātus, hepatīta C vīruss ātri vien sabojāja veselās donora aknas, jo tas var atrasties arī citos organisma audos un no turienes uzbrukt pārstādītajam orgānam.

Autori domā, ka viņu atklātais efekts ir specifisks – t.i. C hepatīta vīruss „neaizsargās” citus slimnieka orgānus (niere, sirds, plaušas), ja tie tiks pārstādīti. Šādos gadījumos imūnsupresīvā terapija būs jāveic kā parasti.

 


 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAGaismas iela 19 k-8, Ķekava, Ķekavas pagasts, Ķekavas novads, LV-2123, Latvija

Logo +371 26062077
Logo apvieniba@apvienibahiv.lv