Biedrība "Apvienība HIV.LV" (ik dienu pl. 9 - 21)
apvieniba@apvienibahiv.lv

 
   
110310

Dzīves kvalitāte un ticība
Apskatīt komentārus (0)


11.02.2020


Saskaņā ar jaunā pētījuma rezultātiem, kas publicēti žurnālā Psychology of Religion and Spirituality, HIV pozitīviem cilvēkiem, kas sevi uzskata par ticīgiem, katru dienu lūdzas, regulāri apmeklē dievkalpojumus baznīcā un atzīst, ka jūt "Dieva klātbūtni", novērojama tendence, ka uzlabojas viņu emocionālais un fiziskais stāvoklis.
Savukārt tiem cilvēkiem ar HIV, kas tic, bet neapmeklē baznīcu, baidoties, ka tiks pakļauti stigmatizācijai vai diskriminācijai, ir zemāks dzīves līmenis un lielas psihiskās veselības problēmas.
Šie rezultāti ir svarīgi tāpēc, ka norāda uz HIV pozitīvu pacientu, kuri ir ticīgi un regulāri apmeklē baznīcu, neizmantoto atbalsta potenciālu.
Pētījuma rezultāti liecina par to, ka reliģijas, kas pozicionē Dievu kā visu varošu, atsaucīgu, mīlošu, taisnīgu un visu piedodošu, labvēlīgi ietekmē dzīves kvalitāti, kas saistīta ar psihisko veselību. Bet reliģijas un pārliecību sistēmas, kas Dievu asociē ar sodu, ļaunumu, atriebību un atsvešinātību, šīs pārliecības piekritējus izolē no viņu ģimenēm un neveicina dzīves kvalitātes uzlabošanos.
Paši HIV pozitīvie cilvēki pavēstījuši, ka gribētu, lai medicīnas darbinieki neignorētu viņu reliģisko pārliecību un ticību.
Piederība labvēlīgai reliģiozai grupai nodrošina sociālu atbalstu, identitātes izjūtu un iespēju tikt galā ar stresu, ko izjūt HIV pozitīvi cilvēki. Ārstiem ir jāgūst labums no pacientu garīgās pārliecības, mērķtiecīgi jāveicina līdzdalība reliģiskajā dzīvē un jānovirza viņus uz kapelānu programmām slimnīcās un vietējām reliģiskajām apvienībām.
******************************
Source: Psych Central | «Religiosity Tied to Better Quality of Life For HIV Patients» | https://psychcentral.com/news/2020/02/02/religiosity-tied-to-better-quality-of-life-for-hiv-patients/153907.html |
<... HIV patients who self-identify as religious or spiritual, pray daily, attend religious services regularly and say they feel God’s presence, tend to have better emotional and physical well-being, according to a new study published online in the journal Psychology of Religion and Spirituality.
In contrast, “privately religious” HIV patients — potentially turning away from organized religion due to fears about being stigmatized or ostracized — had the lowest levels of quality of life and more mental health challenges.
“These findings are significant because they point to the untapped potential of encouraging patients living with HIV who are already religious to attend religious services regularly,” says Maureen E. Lyon, Ph.D., FABPP, a clinical health psychologist at Children’s National Hospital, and senior study author.
“Scientific evidence suggests that religions that present God as all-powerful, personal, responsive, loving, just and forgiving make a difference in health-related quality of life,” Lyon said. “By contrast, belief systems and religions that see God as punishing, angry, vengeful and distant and isolate members from their families and the larger community do not have health benefits or contribute to health-related quality of life. People who identify as spiritual also benefit from improved overall health-related quality of life.”
In general, patients living with HIV have reported that they wished their health care providers acknowledged their religious beliefs and spiritual struggles. Additional research is needed to gauge whether developing faith-based interventions or routine referrals to faith-based programs that welcome racial and sexual minorities improve satisfaction with treatment and health outcomes.” ...>




 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:




Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA