Biedrība "Apvienība HIV.LV"Latvija +371 26062077 (ik dienu pl. 9 - 21)
apvieniba@apvienibahiv.lv

 
   
109878

Dzimtais uzvar
Apskatīt komentārus (0)


13.01.2020


2015. gadā mēs rakstījām, ka HIV štamms, kas pirmais inficē organismu, rada šķēršļus citu štammu izdzīvošanai. 9. janvārī  tika publicēts klīniska gadījuma apraksts, kas apstiprina, ka sērga pie sērgas nelīp.  
ASV HIV pozitīvo cilvēku orgānus drīkst transplantēt citiem HIV pozitīvajiem. Pēc nieres pārstādīšanas 61 gadu vecam vīrietim viņa asinīs atklāja divus HIV štammus – viņa paša un to, kas bija cilvēkam, no kura paņēma nieri transplantācijai. Klīniska gadījuma apraksts publicēts žurnālā The New England Journal of Medicine.
Vīrietis ar nieru policistozi, lietoja antiretrovīrusu terapiju. Līdz operācijai viņam bija nenosakāma vīrusu slodze, bet pēc transplantācijas tā pieauga līdz 183 tūkstošiem vīrusa kopijām asiņu mililitrā. Dažas stundas pēc transplantācijas pacienta urīnā tika konstatēti divi vīrusa štammi – pacienta "dzimtais" vīruss un donora vīruss. Pētnieki nenovēroja, kā vīrusi mijiedarbojas, bet pēc deviņām dienām vīruss, kas pacienta ķermenī nonāca no donora, pazuda. 42 dienas pēc operācijas vīrusu slodze bija 75 kopijas asiņu mililitrā.
******************
Source: «Detection of Donor’s HIV Strain in HIV-Positive Kidney-Transplant Recipient» | https://www.nejm.org/doi/full/10.1056/NEJMc1910189 |
<... In this case report, a low level of human immunodeficiency virus was shown to be transferred during transplantation of a kidney from an HIV-positive donor to an HIV-positive recipient, even though the recipient was receiving antiretroviral therapy. ...>
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA