Biedrība "Apvienība HIV.LV"Latvija +371 26062077 (ik dienu pl. 9 - 21)
apvieniba@apvienibahiv.lv

 
   
75293

Baumas un mierinājums
Apskatīt komentārus (0)


30.12.2016


Jaunais HIV štamms diezin vai ietekmēs AIDS izplatības ainu Krievijā. Datu par tā agresivitāti nav,- TASS ziņu aģentūrai paudis akadēmiķis Vadims Pokrovskis, Federālā HIV/AIDS zinātniski-metodiskā un profilakses centra vadītājs.
Iepriekš D.I.Ivanovska Virusoloģijas institūta imūnķīmijas laboratorijas vadītājs Eduards Karamovs Krievijas Zinātņu akadēmijas prezidija sanāksmē paziņoja, ka bīstamais cilvēka imūndeficīta vīruss izveidojies, sajaucoties Krievijā dominējošajam štammam ar jaunu vīrusu, kas ienācis no Centrālās Āzijas.
“Patiesībā nav nekādu datu, ka šis štamms būtu bīstamāks. Vienkārši šis vīruss strauji izplatās amfetamīna grupas injicējamo narkotiku lietotāju vidē. Iemesla panika nav,” norādīja Pokrovskis.
Viņš atgādināja, ka visi HIV štammi tiek nodoti vienādi – tikai dzimumkontaktu ceļā vai ar asinīm, lietojot vienas šļirces un adatas. “Ja lieto prezervatīvus un tīras šļirces, nekāda HIV vīrusa izplatība nenotiks,” uzsvēra eksperts. “Datu par jaunā HIV štamma īpašu bīstamību nav.”
***************************
Avots: ТАСС | http://tass.ru/obschestvo/3911131 |
*****************
Viens no daudzajiem rakstiem: "Мигранты из Средней Азии завезли в Россию новый штамм ВИЧ"
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA