Biedrība "Apvienība HIV.LV"Latvija +371 26062077 (ik dienu pl. 9 - 21)
apvieniba@apvienibahiv.lv

 
   
73086

Atklās Atkarīgo centru Olaines cietumā
Apskatīt komentārus (0)


24.09.2016


Avots: IeVP | http://www.ievp.gov.lv/index.php/121-atklas-atkarigo-centru-olaines-cietuma-2 |
Atkarīgo centra atklāšana Olaines cietumā notiks 2016. gada 5. oktobrī, Rīgas ielā 10, Olainē. Pasākumā piedalīsies Latvijas un Norvēģijas tieslietu ministri, Norvēģijas vēstnieks Latvijā un citas augstas amatpersonas. 
Žurnālistus uz centra apskati un preses konferenci aicinām plkst. 10:00
Lūdzu, savu dalību apstipriniet līdz 29. septembrim pa tālruni 26367395 vai 67290261
*****************
2013.gada 18.septembrī uzsāktais projekts bija Ieslodzījuma vietu pārvaldes iecere radīt apstākļus no vielām atkarīgu ieslodzīto personu intensīvai resocializācijai. Projekta ietvaros šim nolūkam tika aizgūta un vietējiem apstākļiem pielāgota Norvēģijas un Polijas cietumos aprobēta metodika, organizētas personāla mācības un veiktas citas aktivitātes atkarīgo resocializācijas sistēmas izveidei ieslodzījuma apstākļos. Centrā vienlaikus paredzēts izvietot 200 no vielām atkarīgās ieslodzītās personas.
Centra personāla lielāko daļu veidos dienestā jaunpieņemtas amatpersonas, kuras aprobēs mūsdienīgas metodes darbā ar ieslodzītajiem, radot labās prakses piemērus visai Latvijas ieslodzījuma vietu sistēmai. Tiks izraudzīti darbinieki, kuri šajā misijā iesaistījušies ar vēlmi realizēt profesionālos ideālus un respektēt profesijas mērķi palīdzēt otram cilvēkam apstāties dzīves lejupslīdē un doties augšup. Pateicoties jaunajai infrastruktūrai, ieslodzītie varēs izciest sodu terapeitiskajās kopienās, personāls darbosies, ievērojot savdabīgu mentoru – kontaktpersonu principu. Darbinieki veiks gan atbalsta, gan kontroles funkciju un pildīs vienotu misiju. Atšķirībā no ierastā modeļa, katram notiesātajam tiks nozīmēta atbalsta persona no darbinieku vidus un tas soda izpildē ļaus plašāk piemērot individuālu pieeju klienta resocializācijā. Centrs būs ilustrācija tam, ka brīvības atņemšanas sods nav atriebība, bet veids, kā valsts māca likumpārkāpējam prasmes patstāvīgi dzīvot bez noziegumu izdarīšanas.
Līdz šim Latvijas cietumos, novecojošās infrastruktūras dēļ, bija problemātiski atkarīgajiem ieslodzītajiem nodrošināt izolāciju no narkotiskajām un psihotropajām vielām, kā arī nodrošināt priekšnosacījumus resocializācijas darbam ar speciālajām mērķa grupām.
Uzsākot atkarīgo cilvēku resocializāciju, nepieciešams noslēgt visus piekļuves ceļus atkarību izraisošām vielām. Viņu pārvietošanās ārpus nodaļas būs ierobežota un kontrolēta. Ēku logi nebūs atverami, svaiga gaisa pieplūdi nodrošinās ventilācijas sistēma. Nodaļas telpās netiks atļauts smēķēt, fizisku aktivitāšu nolūkam uzbūvēta sporta zāle un iekārtota trenažieru telpa. Jaunais centrs sastāvēs no astoņām nelielām apakšnodaļām, kas ļaus uzturēt atsevišķu psiholoģisko mikroklimatu ikvienā no tām.  
Pirmās ieslodzītās personas centrā paredzēts uzņemt jau šā gada oktobrī.
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA