Biedrība "Apvienība HIV.LV"Latvija +371 26062077 (ik dienu pl. 9 - 21)
apvieniba@apvienibahiv.lv

 
   
25634

Ārstē to, kam nav ne vainas, neārstē to, kas tiešām jāārstē
Apskatīt komentārus (0)


14.08.2012


Ja ir sāpes labajā paribē, visticamāk vaina ir žultspūslī vai žultsizvadceļos. Taču to precīzi pateiks tikai ārsts. Dzerot kaut kādas nebūt zāles, var sanākt tā, ka ārstēsi to, kam nav ne vainas, vai arī neārstēsi to, kas patiešām ir jāārstē.
Vēl bieži sastopama situācija – cilvēkam, veicot ultrasonogrāfiju, pasaka: aknu taukainā hepatoze. Aizņemtības dēļ vai neuztverot kaiti nopietni, viņš dodas uz aptieku un vaicā pēc preparāta, ko lietot šīs slimības gadījumā. Bet jāņem vērā – ar zālēm vien aknu taukaino hepatozi neizārstēsi. Ja nemainīsi dzīvesveidu – turpināsi ēst treknu, būsi mazkustīgs – medikamenti nedos nekādu rezultātu. Jāmaina ikdienas ieradumi – jāseko līdzi, cik daudz ogļhidrātu un tauku uzņem, cik daudz organisms spēj sadedzināt, jo nepatērētās kalorijas pārvēršas taukos. Pilnībā jāatsakās no alkohola, jo tas ļoti veicina aknu aptaukošanos.
Turklāt taukainā aknu hepatoze nemaz nav tik nevainīga. Notiek tauku uzkrāšanās aknu šūnās – reti tikai aknās, parasti aptaukošanās ir visā organismā. Aknas sliktāk strādā, jo traucē tauki, un neārstējot kaiti, var veidoties iekaisums. Savukārt iekaisuma process rada saistaudu veidošanos aknās, un tas jau ir ceļš ir cirozi, kas ir neatgriezenisks process. Tie ir gadījumi, kad cilvēks saka: ne dzēru, ne pīpēju – no kurienes man aknu ciroze?!
Lasiet pilnu rakstu: "Kā man attīrīt savas aknas?!" | 2012. gada 13. augustā - medicine.lv | saitē
http://medicine.lv/raksti/ka-man-attirit-savas-aknas
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA