Apvienība HIV.LV atbalsta Veselības ministrijas centienus palielināt finansējumu veselības aprūpei jau šogad
Apskatīt komentārus (0)
27.05.2013
19,3 miljoni latu nepieciešami, lai palielinātu kompensējamo medikamentu pieejamību, atjaunotu kompensācijas apmēru no 50% uz 75% zālēm, kurām tas bija samazināts 2009. gadā, kā arī paplašinot kompensācijas apmēru jau esošajām diagnozēm. Ir jāpalielina kompensācijas apmēru C hepatīta ārstēšanai nepieciešamajiem medikamentiem no 75% līdz 90%, kā arī jāparedz finansējums, lai varētu lielākam pacientu skaitam nodrošināt 100% kompensējamos medikamentus HIV/AIDS ārstēšanai. 15 miljoni latu nepieciešami nozares deficīta segšanai, tostarp zāļu un medicīnisko ierīču iegādes izdevumu deficīta segšanai, unikālo pacientu skaita palielinājumam, kuri saņem kompensējamos medikamentus - par 5%, kā arī C saraksta medikamentu nodrošināšanai visiem pacientiem, kuriem tie ir nepieciešami, un reto slimību medikamentozās ārstēšanas nodrošināšanai bērniem.
*******************************************************
Nr. 4/6.1-419
2013. gada 27. maijs
Veselības ministrijai
Kopija:
Valsts kancelejai
Par atbalstu Veselības ministrijas
Informatīvajam ziņojumam
"Finanšu situācija veselības aprūpes jomā"
Biedrība Apvienība HIV.LV viennozīmīgi atbalsta Veselības ministrijas Informatīvo ziņojumu "Finanšu situācija veselības aprūpes jomā", kas lai gan ar nokāvēšanos, tomēr tiks skatīts Ministru kabineta sēdē 28. maijā.
Uzsveram, ka ir ļoti nepieciešams, lai papildus finansējums Veselības ministrijai tiktu piešķirts jau 2013. gadā, iekļaujot to veselības nozares bāzes finansējumā. Ir absolūti nepieciešams jau šogad būtiski palielināt izdevumus zāļu iegādes kompensācijai, lai hroniski slimajiem pacientiem uzlabotu zāļu pieejamību, atjaunojot 2009. gadā samazinātos kompensācijas procentus un paplašinot zāļu izrakstīšanas nosacījumus, kā arī nodrošinātu ar kompensējamām zālēm visus pacientus, kuriem tās ir nepieciešamas. Vienlaikus uzskatām, ka ir pienācis laiks atteikties no pacientu skaita ierobežojuma ārstēšanai ar C saraksta zālēm, saglabājot normu, ka ražotājs (vai iesniedzējs) zāļu kompensācijas izdevumus noteiktam pacientu skaitam, kas saskaņots ar Nacionālo Veselības dienestu, apņemas segt no saviem līdzekļiem.
Biedrība atbalsta arī citus Veselības ministrijas pieprasījumus pēc papildus finansējuma, kas ir pamatoti Informatīvajā ziņojumā. Tomēr vēršam uzmanību uz to, ka ieslodzījuma vietas pēc mūsu rīcībā esošām ziņām pakāpeniski paliek bez medicīniskā personāla, arī ārstiem. Tāpēc atlikt problēmas ar zemo ārstniecības personu atalgojumu risināšanu uz vēlāku laiku ir bīstami.
Tāpat mūsu biedrība uzskata, ka nekāvējoties ir jārisina pieaugušo ar retajām slimībām veselības aprūpes un kompensējamo zāļu samilzušo problēmu, veicot grozījumus MK Noteikumos Nr. 1046 un Nr. 899 un piešķirot papildus finansējumu.
Valdes priekšsēdētājs
A. Molokovskis
Atpakaļ