Biedrība "Apvienība HIV.LV"Latvija +371 26062077 (ik dienu pl. 9 - 21)
apvieniba@apvienibahiv.lv

 
   
33974

Apgriezts trīsstūris zālēm, kurām veic papildu uzraudzību
Apskatīt komentārus (0)


15.03.2013


Zāles, kurām veic papildu uzraudzību, apzīmēs ar jaunu simbolu | Elīna Badune | 15.03.2013. | http://www.farmacija-mic.lv/main/zinasw/5/6211
Eiropas Komisija (EK) 7.martā pieņēmusi lēmumu noteikt, ka atsevišķu Eiropas Savienības (ES) tirgū esošu zāļu lietošanas pamācībā būs atrodams apgriezts trīsstūris, kas brīdinās, ka konkrētais preparāts tiek īpaši uzraudzīts.
Šis simbols ļaus pacientiem un veselības aprūpes speciālistiem viegli noteikt medikamentus, kuriem tiek veikta papildu uzraudzība, un pievienotais teksts mudinās viņus ziņot par negaidītām blaknēm, izmantojot valsts ziņošanas sistēmu, skaidro EK pārstāvji.
Par veselību un patērētāju politiku atbildīgais EK loceklis Tonio Borgs paudis: "Šo simbolu pacienti un veselības aprūpes speciālisti viegli varēs pazīt. Tas palīdzēs iegūt plašāku un labāku informāciju par zāļu iespējamu blakusiedarbību, kuru pēc tam varēs padziļināti analizēt. Pacientu plašāka iesaiste ziņošanā par blaknēm ir Eiropas zāļu drošuma uzraudzības – farmakovigilances - sistēmas sastāvdaļa un jaunais simbols, tiklīdz tas būs ieviests, palīdzēs stiprināt šo sistēmu, kas jau ir viena no visprogresīvākajām pasaulē."
No 2013. gada septembra simbolu izmantos, lai apzīmētu šādus farmācijas līdzekļus, kuriem piemēro papildu uzraudzību:
• visas pēc 2011. gada 1. janvāra lietot atļautās zāles, kuras satur jaunu aktīvo vielu,
• pēc 2011. gada 1. janvāra lietot atļautās bioloģiskas izcelsmes zāles, piemēram, vakcīnas vai asins plazmas produktus,
• medikamentus, kuriem pēc atļaujas piešķiršanas vajadzīga konkrēta papildu informācija vai kuru atļaujas piešķiršana ir saistīta ar drošas un efektīvas lietošanas nosacījumiem vai ierobežojumiem.
EK ziņo, ka ES zāļu drošuma uzraudzības sistēma ir viena no progresīvākajām un pilnīgākajām sistēmām pasaulē, kas visā ES nodrošina sabiedrības veselības aizsardzību augstā līmenī. ES tiesību akti par zāļu drošuma uzraudzību esot pamatīgi pārskatīti, kā rezultātā 2010. gadā tika pieņemti jauni tiesību akti, kas nostiprina un racionalizē zāļu drošuma uzraudzīšanas sistēmu Eiropas tirgū un paaugstina pacientu drošību un sabiedrības veselību, uzlabojot zāļu izraisīto blakņu profilaksi, atklāšanu un novērtēšanu.
Sīkāka informācija par zāļu drošuma uzraudzību pieejama šeit:
http://ec.europa.eu/health/human-use/pharmacovigilance/index_en.htm
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA