AKTUALITĀTES
   
32065

Antiretrovīrusu preparātu (ARV) neregulāra lietošana nodara lielāku kaitējumu nekā ARV preparātu lietošana kopā ar alkoholu
Apskatīt komentārus (0)


31.12.2012


Risli, bezpeļņas organizācijas AIDS Project Los Angeles darbinieks, izstāstīja, ka viņa klienti no grupas, kam tikko atklāts HIV, uzdod jautājumus par alkohola lietošanu.
«Viņi domā, ka aknas netiks galā ar pret HIV preparātiem un alkoholu, ja tos lietos vienlaikus,» - Risli saka. «Uz to atbildu, ka pamatā šo vielu sadalīšanās notiek citā metaboliskā ceļā. Tādēļ nav iemesla uztraukumam, taču, lietojot alkoholu, mērenību tomēr vajag ievērot.»
Sets Kalihmans, filosofijas doktors, Konektikutas štata universitātes psiholoģijas profesors un pētījuma vadošais autors, norādīja:«Izskatās, ka cilvēki viņiem zināmo informāciju par citām zālēm piedēvē antiretrovīrusu preparātiem, kaut gan patiesībā nekur nav norādīts, ka šos preparātus nedrīkstētu lietot reizē ar alkoholu. Ir tikai viens liels izņēmums: cilvēkiem, kam ir aknu slimības, tajā skaitā hepatīts C, antiretrovīrusu preparātu lietošana kopā ar alkoholu tiešām var būt ļoti bīstama. Šādā gadījumā noteikti nedrīkst dzert grādīgos dzērienus. Taču visos citos gadījumos ļaunums, ko nodara ARV preparātu neregulāra lietošana, ir daudz lielāks, nekā šo preparātu un alkohola lietošana vienlaikus.»
Raksts pilnībā (krievu valodā): 
http://parniplus.ru/lifestyle/style/480-protivorechivaia-informaciia-o-vzaimodeistvii-lekarstv-ot-vich-i-alkogolia
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAGaismas iela 19 k-8, Ķekava, Ķekavas pagasts, Ķekavas novads, LV-2123, Latvija

Logo +371 26062077
Logo apvieniba@apvienibahiv.lv