AKTUALITĀTES
   

Prezervatīvu cena Igaunijā ir pārāk augsta
Apskatīt komentārus (0)


17.02.2011


Igaunijas sabiedrībā notiek diskusija par prezervatīvu pieejamību, jo Veselības attīstības institūta (Tervise Arengu Instituut) dati liecina, ka daudzi, it īpaši gados jauni cilvēki tos uzskata par pārāk dārgiem un tādēļ nereti riskē ar savu veselību, ziņo Postimees.
Kaut arī jaunieši Igaunijā nevarot sūdzēties par prezervatīvu nepieejamību, trešā daļa no viņiem atzīst, ka šie lateksa izstrādājumi esot pārāk dārgi. Vecuma grupā no 14 līdz 18 gadiem gandrīz 34% igauņu tos uzskata par nesamērīgi dārgiem, bet starp 19 līdz 29 gadus veciem jauniešiem šādi uzskati ir pat 43%.
Vēl satraucošāki ir dati, kas liecina, ka augsto cenu dēļ jaunieši prezervatīvus nepērk un nelieto. 28% aptaujāto 14 līdz 18 gadus veco jauniešu atzīst, ka pēdējo 12 mēnešu laikā tos nav lietojuši, jo vajadzīgajā brīdī šo izstrādājumu neesot bijis pie rokas, bet 19 līdz 29 gadu veco jauniešu vidū šādu atbildi snieguši 22%.
13% pusaudžu un 24% respondentu no gados vecāko aptaujas dalībnieku grupas kā galveno iemeslu šādai situācijai min prezervatīvu pārāk augsto cenu.
Igaunijas Veselības attīstības institūts pašlaik rīko akciju, kuras ietvaros prezervatīvi tiekot izsniegti par brīvu, taču šāda iespēja tiekot piedāvāta vienīgi tā sauktajām paaugstināta riska grupām, piemēram, intravenozo narkotiku lietotājiem un personām, kas nodarbojas ar prostitūciju. Jaunieši Igaunijā prezervatīvus varot saņemt bez maksas, apmeklējot ārstus, kas pārbauda, vai viņi nav saslimuši ar HIV.
Igaunijas mediķi un Igaunijas ar HIV inficēto cilvēku Tīkls (EHPV,
www.ehpv.ee) ir vērsušies pie valdības ar aicinājumu piemērot nodokļu atlaides prezervatīviem, lai padarītu tos pieejamākus plašākām tautas masām. 
(pēc www.postimees.ee , www.dzd.ee materiāliem)
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAGaismas iela 19 k-8, Ķekava, Ķekavas pagasts, Ķekavas novads, LV-2123, Latvija

Logo +371 26062077
Logo apvieniba@apvienibahiv.lv