AKTUALITĀTES
   
110680

UNAIDS "Nulles diskriminācijas" diena
Apskatīt komentārus (0)


01.03.2020


Saskaņā ar ANO lēmumu kopš 2014. gada "Nulles diskriminācijas" dienu atzīmē 1. martā. To ierosināja UNAIDS – ANO Apvienotā HIV/AIDS programma. 
Diskriminācija – tas ir ierobežojums. Šo vārdu izmanto, lai apzīmētu cilvēktiesību pārkāpumu pēc dažādām pazīmēm (sociālām, reliģiskām, rasu, nacionālām, dzimuma un citām) un ko var īstenot dažādos veidos. Par to liecina vēsturiskā pieredze, kam gājušas cauri absolūti visas mūsdienu valstis. Diskriminācija variējas no banālas netaisnīgas attieksmes līdz pat apvainojumiem un tiesību ierobežojumiem valsts līmenī.
Ja diskrimināciju, ko valstis kultivē attiecībā pret noteiktas kategorijas savas valsts pilsoņiem, vēl var regulēt starptautiskas organizācijas un starptautiskas tiesības, tad diskrimināciju sadzīviskā līmenī neizdodas kontrolēt pat demokrātiskās valstīs.
Tāpēc UNAIDS jau no paša sākuma centās pievērst uzmanību ar HIV dzīvojošu cilvēku problēmām. Un runa tad bija ne vien par ārstēšanas problēmām vai medikamentu atrašanu, lai glābtu slimos, bet arī par to, ka apkārtējo nezināšana par šīs slimības īpatnībām radīja veselajiem dzīvnieciskas bailes no tiem, kas saslimuši ar HIV. Un šīs bailes transformējās īpašā, neveselīgā attieksmē pret HIV pozitīviem cilvēkiem, kas izpaužas kā nicināšana un mēģinājumi izolēt inficētos cilvēkus, padarot viņus par izraidītajiem. Tas viss ierobežo slimnieki8em piekļuvi medicīniskajiem pakalpojumiem un negatīvi ietekmē viņu ārstēšanu. Galu galā cieš pati sabiedrība.
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAGaismas iela 19 k-8, Ķekava, Ķekavas pagasts, Ķekavas novads, LV-2123, Latvija

Logo +371 26062077
Logo apvieniba@apvienibahiv.lv