AKTUALITĀTES
   
51963

Par racionālu zāļu lietošanu un līdzestību
Apskatīt komentārus (0)


27.02.2015


Lasiet pilnu rakstu: MIC | Medikamentu Informācijas centrs | Elīna Badune | "Senioriem skaidro racionālu zāļu lietošanu un zāļu reklāmu kritisku izvērtēšanu" | http://farmacija-mic.lv/senioriem-skaidro-racionalu-zalu-lietosanu-un-zalu-reklamu-kritisku-izvertesanu/ |  
24. februārī Eiropas mājā Rīgā biedrība “Veselības projekti Latvijai” sadarbībā ar Pacientu ombudu rīkoja semināru senioriem, lai veicinātu dalībnieku izpratni par racionālu un pareizu zāļu lietošanu.
Līdzestība zāļu lietošanā. Aptaujā ar 10 000 pacientiem konstatēts, ka tikai 24% gadījumu neatbilstošas zāļu lietošanas pamatā bijis fakts, ka pacients ir aizmirsis iedzert zāles. Līdz 20% aptaujāto pacientu nespēja lietot medikamentus, jo baidījās no blakusparādībām vai viņiem bija blakusparādības. 17% bija grūtības samaksāt par zālēm, bet 14% nejuta nepieciešamību lietot medikamentus – viņi uzskatīja, ka tie maz vai nemaz neietekmē slimības gaitu.
Daļu problēmu varētu palīdzēt novērst zāļu pārskata veidošana, kurā izmantotu speciāli izstrādātu zāļu lietošanas uzskaites karti jeb zāļu karti. Zāļu karte varētu būt oficiāls dokuments, par kuru atbild pacients. Tajā tiktu atzīmēti visi medikamenti, kas pacientam parakstīti, ko pacients ir vai nav iegādājies, ko ir lietojis, ko šobrīd lieto, kad un kā katrs medikaments lietojams, un cita svarīga informācija par zālēm. Pacientam to palīdz aizpildīt ārsts un farmaceits. Pasaulē lieto daudz un dažāda veida zāļu kartes. Nākotnē tās varētu būt intergrētas e-veselības sistēmā.
Semināra materiāli un prezentācijas atrodami saitē http://www.veselibasprojekti.lv/raksts/2/228/
Prezentāciju saraksts:
1) "Racionāla zāļu lietošana, senioru biežāk pieļautās kļūdas un līdzestības nozīme labākam ārstēšanas rezultātam" - Latvijas Ārstu biedrības viceprezidente, ģimenes ārste Ilze Aizsilniece.
2) "Zāļu reklāmu regulējums Latvijā" - „Veselības projekti Latvijai” valdes locekle Vita Dumpe.
3) "Zāļu un uztura bagātinātāju reklāmu sliktās prakses piemēri" - „Veselības projekti Latvijai” pētniece, valdes locekle Signe Mežinska.

 


 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAGaismas iela 19 k-8, Ķekava, Ķekavas pagasts, Ķekavas novads, LV-2123, Latvija

Logo +371 26062077
Logo apvieniba@apvienibahiv.lv