AKTUALITĀTES
   
86717

Nabagākie ārstē vairāk
Apskatīt komentārus (0)


20.06.2018


Saskaņā ar datiem, ko prezentēja Pasaules Hepatīta samitā Toronto, tikai 12 pasaules valstis – Austrālija, Ēģipte, Francija, Gruzija, Islande, Japāna, Nīderlande, Itālija, Spānija, Šveice, Lielbritānija un Mongolija – ir ceļā uz to, lai līdz 2030. gadam likvidētu C hepatītu. Visās pieminētajās valstīs ik gadu ārstē ne mazāk kā 7% ar C hepatītu inficētos iedzīvotājus, ārstēšana ir pieejama visu slāņu iedzīvotājiem.
Globālā mērogā pacientu kopējais skaits, kas saņēmuši VHC ārstēšanu laikā posmā no 2016. gada līdz 2017. gadam, ir palielinājies no 1,8 miljoniem līdz 2,1 miljonam. Šis pieaugums lielākoties novērots valstīs ar vidēju ienākumu līmeni. Valstīs, kurās ir augsts ienākumu līmenis, pacientu skaits, kas saņem ārstēšanu, faktiski ir samazinājies.
Galvenais faktors, lai sasniegtu PVO mērķi līdz 2030. gadam izskaust C hepatītu, ir skrīnings un jauno hepatīta pacientu diagnosticēšana. 
Pēc speciālistu domām, patlaban valstis ar augstu ienākumu līmeni koncentrē savus spēkus uz skrīningu augsta riska cilvēku grupām, piemēram, kas injicē narkotikas un atrodas ieslodzījumā. Taču, kā norāda fakti, šīs augsta riska grupas pārstāvji sastāda mazāk nekā 20% visu inficēto.
*******************
Source: «Just 12 countries worldwide on track to eliminate Hepatitis C infection by 2030» | Globally, the total number of treated HCV patients increased from 1.8 million to 2.1 million between 2016 and 2017 but most of that growth occurred in middle income countries.  In high income countries, the number of treated patients actually decreased. |
<... New data on the world’s hepatitis C epidemic, presented at this week’s Global Hepatitis Summit in Toronto, Canada (14-17 June) shows that only 12 countries in the world are on track to meet the WHO elimination targets that 194 countries globally signed up to in 2016. The data is presented by Dr Homie Razavi and his team from the Polaris Observatory, Center for Disease Analysis Foundation (CDAF), Lafayette, CO, USA. ...>
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAGaismas iela 19 k-8, Ķekava, Ķekavas pagasts, Ķekavas novads, LV-2123, Latvija

Logo +371 26062077
Logo apvieniba@apvienibahiv.lv