AKTUALITĀTES
   
53903

Mazliet par visu ko
Apskatīt komentārus (1)


20.04.2015


Программа от смартфона и специальный датчик должны помочь врачам в постановке диагноза| http://северск70.рф/en/novosti/item/7495-programma-ot-smartfona-i-specialniy-datchik-dolzhni-pomoch-vracham-v-postanovke-diagnoza |
Paziņots par unikāla aparāta radīšanu, kam jākļūst par precīzu un uzticamu palīgu ārstam bīstamu slimību diagnosticēšanā.
Izstrādātā sistēma sastāv no divām daļām: no papilddetaļas, ko pievieno viedtālrunim, un plānas filmiņas, kas pēc pacienta asins lāses identificē slimību.
Floridas Atlantijas universitātes speciālisti paziņojuši par unikāla aparāta radīšanu, kam jākļūst par precīzu un uzticamu palīgu ārstam bīstamu slimību diagnosticēšanā.
Kā norāda vadošie eksperti, mūsdienu tehnoloģijas var palīdzēt ārstiem sarežģītu slimību atpazīšanā un tālākā terapijā. Ar šīs sistēma palīdzību dažu minūšu laikā iespējams diagnosticēt tādas slimības kā stafilokoks, zarnu nūjiņas un pat AIDS.
Pozitīva rezultāta gadījumā speciāls analizators maina savu krāsu. Pēc tam iegūtie rezultāti jānofotografē un jānosūta speciālistam uz jebkuru pasaules malu, kurš, balstoties uz iegūto fotoattēlu, varēs noteikt precīzu diagnozi.
Zinātnieki uzskata, ka šo metodi var arī izmantot, lai noteiktu mikroorganismu daudzumu ūdenī.
**************************************
ЕСПЧ дал ход жалобе россиян на запрет метадона | Подробнее: http://www.rosbalt.ru/main/2015/04/15/1389084.html
Radio „Svoboda” ziņo, ka Eiropas Cilvēktiesību tiesa komunicējusi trīs Krievijas pilsoņu sūdzības, kuri cenšas panākt, lai atceļ aizliegumu izmantot opiātu aizvietotājterapiju tiem, kas grib atbrīvoties no narkotiku atkarības.
Krievija ir liegusi iespēju saviem narkomāniem saņemt aizstājējterapiju, savu rīcība motivējot ar to, ka narkotisko vielu aizstāšana ar metadonu un buprenorfīnu ir nevis narkomānu ārstēšanas metode, bet gan uzskatāma par narkotiku ļaunprātīgas lietošanas legalizāciju.
Lai atbrīvotos no narkotiku atkarības, tamlīdzīgu metodi izmanto vairāk nekā 70 pasaules valstīs, tajā skaitā Ukrainā. Taču pagājšgad, kad Krima tika iekļauta KF sastāvā, aptuveni 800 narkotiku atkarīgie noāca izvēles priekšā – doties uz Ukrainu vai iziet detoksikāciju Krievijas rehabilitācijas centros, informē radiostacija „Svoboda”.
Pēc juristu domām, ja tiks apmierināta prasība, Eiropas Cilvēktiesību tiesa var uzdot Krievijai mainīt pretnarkomānijas likumdošanu.
**************************************
Учёные создали технологию для быстрой транспортировки крупных частиц в клетки‏ | http://planet-today.ru/novosti/nauka/item/8098-uchyonye-sozdali-tehnologiyu-dlya-bystroy-transportirovki-krupnyh-chastits-v-kletki |‏ 
Speciālistiem izdevies radīt unikālu jauno tehnoloģiju, kas ļaus šūnā ātri transportēt lielas daļiņas. Tas ir revolucionārs izgudrojums, jo šī metodika palīdzēs cīnīties ar tādām slimībām kā vēzis, cukura diabēts un AIDS. Jāatzīmē, ka līdz šim izgudrojumam mediķi izmantoja sistēmu, kad daļiņas tika ievadītas dzīvās šūnās ar injekciju palīdzību. Tas ir ērti, bet tikai gadījumos, ja daļiņu diametrs nepārsniedz vienu mikrometru.  Ja izmērs ir mazāks, speciālistiem jāizmanto ķīmiskas metodes, bet tas aizņem ļoti daudz laika.
Amerikāņu zinātnieki no Kalifornijas universitātes, kas atrodas Losandželosā, prezentēja savu izstrādāto ierīci, kas spēj apstrādāt aptuveni 100 000 šūnu minūtē. Jāatzīmē, ka vecā sistēma spēja apstrādāt vienu šūnu minūtē.
Ierīce nosaukta par Biofotono lāzera ķirurģisko instrumentu. Tas sastāv no čipa, kam ir atveres, kuru diametrs ir viens mikrons. Katrai atverei pāri ir asimetriska pusapaļa titāna lente. Čips piesedz nelielu trauku, kurā atrodas speciālas daļiņas, ko nepieciešams ievadīt šūnās. 
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAGaismas iela 19 k-8, Ķekava, Ķekavas pagasts, Ķekavas novads, LV-2123, Latvija

Logo +371 26062077
Logo apvieniba@apvienibahiv.lv