AKTUALITĀTES
   
65787

Marihuāna metadona vietā: jauninājums opiātu atkarīgo narkomānu ārstēšanā
Apskatīt komentārus (0)


23.04.2016


Daudzās valstīs, lai ārstētu atkarību no opiātiem, izmanto metadona aizvietotājterapiju. Uzskata, ka šo preparātu, kas pieder tai pašai opiātu grupai kā heroīns, morfijs, kodeīns un kokaīns, lietojot tablešu vai sīrupa veidā, dažu īpatnību dēļ tas veselībai nodarīs daudz mazāku kaitējumu.
ASV Menas štatā (Maine) sākusies likuma projekta sabiedriskā apspriešana. Tas paredz marihuānas lietošanas ārstnieciskā nolūkā spektra paplašināšanos. Šobrīd šī štata iedzīvotāji, kas cieš no onkoloģiskām slimībām, izkaisītās sklerozes, epilepsijas smagām hroniskām sāpēm, pret speciālu recepti var iegādāties marihuānu un citus kaņepju preparātus.
Iniciatori uzskata, ka slimību uzskaitījums, kad drīkst lietot marihuānu un uz tās bāzes ražotus preparātus, jāpapildina ar opiātu atkarīgo narkomāniju.
Petīcijas autori apgalvo, ka marihuāna narkotiku atkarīgajam ievērojami atvieglo smagos simptomus, kādi ir, atsakoties no narkotiku lietošanas.
Viņi atsaucas uz vairāku, piemēram, Kalifornijas (California) un Masačūsetas (Massachusetts), štatu pieredzi, kur, pateicoties samērā liberālai likumdošanai attiecībā pret marihuānas lietošanu, ārsti marihuānu bieži nozīmē heroīnu lietojošiem narkomāniem un pacientiem, kas cieš no citu opiātu atkarības.
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAGaismas iela 19 k-8, Ķekava, Ķekavas pagasts, Ķekavas novads, LV-2123, Latvija

Logo +371 26062077
Logo apvieniba@apvienibahiv.lv