AKTUALITĀTES
   

Kas nesmēķē un nedzer, tas…
Apskatīt komentārus (0)


30.10.2011


Zinātnieki izanalizēja aptuveni 500 cilvēku veselības stāvokli, kuru vecums bija no 95 līdz 109 gadiem, un to salīdzināja ar 3000 citiem cilvēkiem, kas dzimuši tajā pašā laikposmā, raksta The Telegraph.
Izrādījās, ka cilvēki, kuri dzīvoja ilgi, ēda tikpat slikti, dzēra, smēķēja un cieta no liekā svara kā tie, kuri nomira agrāk. Zināms, ka Alberta Einšteina Medicīnas koledžas līdzstrādnieki nointervēja 477 ebrejus – ilgdzīvotājus-Aškinazi. Iepriekš veiktie izmeklējumi atklāja noteiktus gēnus, kas viņus pasargā no parasta rietumu dzīvesveida negatīvajām sekām. Tajā skaitā daži no tiem izraisīja „labā holesterīna” paaugstinātu līmeni. 
Kā norādīja zinātnieki, kāda 109 gadus veca sieviete, kas piedalījās pētījumā, 90 gadu garumā dienā izsmēķēja 40 cigaretes. Tas ļāva secināt, ka simtgadnieki var smēķēt, netrenēties un būt ar lieku svaru. Taču daudziem cilvēkiem šāds dzīvesveids nav labākā izvēle, uzsver zinātnieki, jo vairākumam nav ilgdzīvotāju gēnu, kas tiek nodoti mantojumā. 
(
www.meddaily.ru)
****************************************************************************
Saistītais materiāls:
http://www.tvnet.lv/tehnologijas/zinatnes/337372-atklaj_genus_kas_garante_100_gadu_ilgu_muzu
Zinātnieki atklājuši gēnus, kas ar neticamu precizitāti spēj liecināt par cilvēka “likteni” sasniegt 100 gadu vecumu, neatkarīgi no dzīvē izdarītā un piedzīvotā, raksta The Telegraph.
Pētnieki apgalvo, ka ir atklājuši ģenētiskā koda līdzības cilvēkiem, kas spējuši nodzīvot ļoti ilgu mūžu.
Amerikāņu zinātnieki no Bostonas universitātes apkopojuši vairāk nekā 1000 cilvēku datus, lai noskaidrotu iemeslus viņu spējām nodzīvot līdz 100 gadu vecumam.
Ar 77% šo mērījumu precizitāti nākotnē varētu ārstēt gados jaunus cilvēkus, kā arī neitralizēt daudzas potenciālās slimības, kas saistītas ar novecošanu.
Lai arī cilvēka dzīves kvalitāti neapšaubāmi ietekmē gan apkārtējā vide, gan vecāku slimības vēsture, jaunatklātie ģenētiskā koda elementi pastāv un darbojas neatkarīgi no pārējā.
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAGaismas iela 19 k-8, Ķekava, Ķekavas pagasts, Ķekavas novads, LV-2123, Latvija

Logo +371 26062077
Logo apvieniba@apvienibahiv.lv