AKTUALITĀTES
   

Iziešana caur durvīm un cilvēki ar paaugstinātu asinsspiedienu
Apskatīt komentārus (0)


22.11.2011


Daudzi ir saskārušies ar situāciju, kad, ienākot kādā telpā, aizmirst, kāpēc tajā iegājuši. Franču psihologi uzskata, ka pēkšņs atmiņas zudums ir tieši saistīts ar iziešanu cauri durvju ailai. Zinātnieki veica pētījumu, kurā brīvprātīgi piedalījās studentu grupa. Pētījumā iesaistītajiem vajadzēja veikt iegaumēšanas uzdevumus, ejot cauri durvju ailai, vai arī veikt norādītās darbības, atrodoties vienas istabas ietvaros. Izrādījās, ka tie, kas gāja cauri durvju ailai, biežāk aizmirsa to, ko viņiem vajadzēja izdarīt, nekā tie, kas mēroja to pašu attālumu, bet, neizejot no istabas. Speciālisti uzskata, ka iziešanu cauri durvju ailai smadzenes uztver kā “notikuma beigas”, kas norisinājies pirms tam, rezultātā iepriekšējā informācija tiek nosūtīta uz “atmiņas banku”. Tādējādi atcerēties to, kas notika, atrodoties durvīm otrā pusē, kļūst aizvien sarežģītāk.

*************************************************************************

Cilvēki ar paaugstinātu asinsspiedienu sliktāk atpazīst emocijas citu cilvēku sejas izteiksmē vai izteikto frāžu fragmentos, apgalvo amerikāņu pētnieki no Ziemeļu Karolīnas.
Klemsonas universitātes zinātnieki pētījumu gaitā atklāja, ka emociju nomāktība traucē hipertoniķiem adekvāti reaģēt uz citu cilvēku emocionālām izpausmēm. Tas kļūst par cēloni darba produktivitātes līmeņa kritumam, rada problēmas saskarsmē ar apkārtējiem. Vēl vairāk – tā kā cilvēks nespēj pareizi novērtēt briesmas, viņš biežāk nekā citi nokļūst dzīvībai bīstamās situācijās, skaidro speciālisti.
Eksperti apgalvo, ka pētījuma rezultāti ļauj secināt, ka paaugstināta asinsspiediena pavadoņi var būt depresija un bipolārie traucējumi.
(
www.medicinform.net)
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAGaismas iela 19 k-8, Ķekava, Ķekavas pagasts, Ķekavas novads, LV-2123, Latvija

Logo +371 26062077
Logo apvieniba@apvienibahiv.lv