AKTUALITĀTES
   
76700

Itālija atteikusies maksāt vairāk nekā 4000 eiro par C hepatīta ārstēšanas kursu
Apskatīt komentārus (1)


28.02.2017


Itālijas valdība uzsākusi pārrunas, lai samazinātu cenu tiešas iedarbības pretvīrusu preparātiem C hepatīta ārstēšanai. Itālijas Zāļu aģentūras (AIFA) vadītājs izteicis ultimātu kompānijas "Gilead" pārstāvjiem: "Mēs nemaksāsim vairāk nekā 4000 eiro par ārstēšanās kursu. Ja jūs negribēsit piekāpties, mēs plānojam paši šīs zāles ražot. Kad ir darīšana ar dzīvībai svarīgām zālēm, ētiskiem apsvērumiem ir jādominē pār ekonomiskiem apsvērumiem." 
Itālijā ir vairāk nekā miljons cilvēku ar hronisku C hepatītu, no tiem trešdaļai ir aknu ciroze. Valsts 50 000 pacientu ārstēšanai jau ir iztērējusi aptuveni 2 miljardus eiro.
2016. gada oktobrī Itālijas veselības aizsardzības ministra vietnieks paziņoja par piespiedu licences izdošanas iespējamību. Daudzi deputāti atbalsta viņa lēmumu, sakot – ja neizdosies ar farmācijas kompāniju vienoties par zāļu cenu, viens no farmācijas uzņēmumiem Florencē varēs uzsākt to ražošanu.
*******************
«Le reazioni all'ultimatum di Aifa. Sì dalla politica, dai medici e dai pazienti» | http://www.quotidianosanita.it/scienza-e-farmaci/articolo.php?approfondimento_id=8929 |
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAGaismas iela 19 k-8, Ķekava, Ķekavas pagasts, Ķekavas novads, LV-2123, Latvija

Logo +371 26062077
Logo apvieniba@apvienibahiv.lv