AKTUALITĀTES
   
62132

HIV nešķiro – domā par drošību!
Apskatīt komentārus (0)


24.11.2015


Akciju «HIV nešķiro – domā par drošību!» organizē Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC), un tā norisināsies līdz 6. decembrim.
„Latvijā galvenais HIV inficēšanās cēlonis ir heteroseksuālu dzimumkontaktu ceļā – iespējams, vieglprātības, iespējams, tieši informācijas trūkuma dēļ. Sakām paldies katrai izklaides vietai, kas atsaucās dalībai šajā akcijā, lai vēlreiz ikvienam atgādinātu – „HIV nešķiro – tas attiecas uz ikvienu no mums!””, norāda Ilze Straume, Slimību profilakses un kontroles centra Veselības veicināšanas departamenta direktore.
Akcijas mērķis ir veicināt sabiedrības informētību par HIV infekciju, profilakses un agrīnas diagnostikas nozīmi, šoreiz aicinot tieši publiskās izklaides vietas kļūt par informācijas nesējiem, izvietojot savās iestādēs informatīvos materiālus – plakātus, bukletus un bezmaksas prezervatīvus. Akcija tiek organizēta informatīvās kampaņas „HIV nešķiro – tas attiecas arī uz Tevi!” ietvaros, un šogad tā iezīmē arī HIV testēšanas nedēļu, kas norisinās no 20. – 27.novembrim.
HIV infekcijas izplatība ir nozīmīga sabiedrības veselības problēma gan pasaules, gan Latvijas līmenī. Latvijā katru gadu ar HIV inficējas aptuveni 300 cilvēki, AIDS tiek diagnosticēts vidēji 130 cilvēkiem, bet vairāki tūkstoši nemaz nenojauš, ka ir HIV inficēti. Šie rādītāji Latviju ierindo to Eiropas Savienības valstu vidū, kur HIV infekcijas rādītāji vērtējami kā ļoti augsti.
Vairāk lasiet SPKC mājaslapā http://ej.uz/pvuf  

 


 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAGaismas iela 19 k-8, Ķekava, Ķekavas pagasts, Ķekavas novads, LV-2123, Latvija

Logo +371 26062077
Logo apvieniba@apvienibahiv.lv