Biedrība "Apvienība HIV.LV"Latvija +371 26062077 (ik dienu pl. 9 - 21)
apvieniba@apvienibahiv.lv

 
   
111726

EACS & BHIVA: vēlreiz par riskiem
Apskatīt komentārus (0)


11.05.2020


30. aprīlī Eiropas AIDS klīniskā biedrība (EACS) un Lielbritānijas HIV asociācija (BHIVA) izdeva atjauninātu paziņojumu par COVID-19 risku cilvēkiem, kuri dzīvo ar HIV.
Zinātnieki iepazīstināja ar slimības COVID-19 gaitas analīzi sērijai pacientu ar HIV infekciju. Šie dati neuzrādīja faktorus, kas ietekmētu jaunu koronavīrusu infekcijas biežumu vai atšķirīgu slimības gaitu cilvēkiem, kuri dzīvo ar HIV.
Pieejamie dati norāda, ka nopietnu komplikāciju risks korelē ar vecumu, vīriešu dzimumu un dažām hroniskām slimībām: plaušu slimībām un diabētu, sirds un asinsvadu slimībām.
Lai arī cilvēkiem, kas dzīvo ar HIV un lieto antiretrovīrusu terapiju (ARVT), ir normāls CD4 T-šūnu skaits un nenosakāms vīrusu daudzums un, iespējams, nav paaugstināts nopietnu komplikāciju risks, tomēr dažiem HIV pozitīviem cilvēkiem joprojām ir iemesls būt piesardzīgiem.
Gandrīz puse cilvēku, kas Eiropā dzīvo ar HIV, ir vecāki par 50 gadiem. Parasti viņiem ir hroniskas slimības, sirds un asinsvadu slimības, hroniskas plaušu disfunkcijas. Smēķēšana ir arī elpošanas ceļu infekciju riska faktors, tāpēc visiem pacientiem jāiesaka pārtraukt vai ierobežot tabakas patēriņu. Potes pret gripu un pneimokokiem ieteicams veikt savlaicīgi.
Lasiet dokumentu angļu valodā: «EACS & BHIVA Statement on risk of COVID-19 for people living with HIV (PLWH)» | https://www.eacsociety.org/home/covid-19-and-hiv.html |
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA