Biedrība "Apvienība HIV.LV"Latvija +371 26062077 (ik dienu pl. 9 - 21)
apvieniba@apvienibahiv.lv

 
   
111721

Piemiņas pasākums no HIV/AIDS mirušajiem
Apskatīt komentārus (0)


11.05.2020


Informāciju iesūtīja biedrība AGIHAS
Informācija medijiem
11.05.2020
Uzaicinājums uz piemiņas pasākumu no HIV/AIDS mirušajiem
Sagaidot ikgadējo no AIDS mirušo piemiņas dienu, atbalsta grupa HIV inficētajiem un AIDS slimniekiem, biedrība „AGIHAS” ir izveidojusi tradicionālo sarkano piemiņas ziedu dobi, apliecinot cieņu no HIV/AIDS mirušajiem un aicinot nojaukt aizspriedumu un diskriminācijas barjeras, kā arī rūpēties par cilvēku ar HIV dzīves kvalitāti.
Aicinām uz ziedu dobes atklāšanas pasākumu trešdien, 13. maijā plkst. 12.00 Rīgā, Meierovica bulvārī (pie iebraukšanas Vecrīgā gar Pulvertorni).
Pasākums tiek organizēts, ievērojot visus valstī noteiktos pulcēšanās ierobežojumus un fiziskās distancēšanās prasības.
Pasākumā piedalīsies:
- Baiba Rozentāle, RAKUS Infektoloģijas centra galvenā ārste;
- Inga Ažiņa, RAKUS Infektoloģijas centra Infektoloģijas poliklīnikas vadītāja;
- Veselības ministrijas un Saeimas pārstāvji;
- Andris Veiķenieks, AGIHAS valdes priekšsēdētājs.
Starptautiskā “AIDS Candlelight Memorial” jeb no AIDS mirušo piemiņas diena ik gadu notiek maija trešajā svētdienā, kad ar svecīšu iedegšanu un klusuma brīdi tiek pieminēti visi no šīs slimības mirušie. Šis pasākums – vērienīgākā, nozīmīgākā un ilglaicīgākā sabiedrības izpratni un informētību veicinošā iniciatīva ar HIV/AIDS saistītos jautājumos – kopš 1983. gada apvieno 1200 sabiedriskās organizācijas 115 valstīs. Latvijā to jau kopš 2003. gada iedzīvina biedrība „AGIHAS”.
Kopš astoņdesmito gadu sākuma pasaulē ar HIV ir inficējušies jau gandrīz 75 miljoni cilvēku, un aptuveni 32 miljoni cilvēku ir miruši. 2018. gada beigās pasaulē 38 miljoni cilvēku dzīvoja ar HIV.
Latvijā kopējais HIV reģistrēto gadījumu skaits kopš pirmā reģistrētā gadījuma 1987. gadā tuvojas 8 tūkstošiem, vidēji gada laikā tiek konstatēti 300 jauni HIV gadījumi. Latvija HIV gadījumu skaita ziņā, attiecinot pret iedzīvotāju skaitu, ieņem pirmo vietu ES valstu starpā. Šo gadu laikā Latvijā kopumā ir miruši vairāk nekā 2000 cilvēki ar HIV/AIDS. 2018. gadā vien – 177 cilvēki.
Papildu informācija:
Andris Veiķenieks
biedrības “AGIHAS” valdes priekšsēdētājs,
agihas.lv@inbox.lv 
Tālr. 20207737
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA