Biedrība "Apvienība HIV.LV" (ik dienu pl. 9 - 21)
apvieniba@apvienibahiv.lv

 
   
111126

Esiet sapratīgi!
Apskatīt komentārus (0)


16.03.2020


Rīgā jau pilnā sparā HIV pozitīvie, kuri saņem ARVT, izplata ziņu, ka viņiem jauns koronavīruss SARS-CoV-2, kas izsauc visiem pazīstamu saslimšanu COVID-19, nenes nekādu apdraudējumu, jo ARV-terapija pasargā viņus no inficēšanās. 
Uz šodienu (avots un šeit Jūs arī varat iegūt informāciju par diagnostiku, ārstēšanu un zāļu iedarbības izpēti https://www.hopkinsguides.com/hopkins/view/Johns_Hopkins_ABX_Guide/540747/all/Coronavirus_COVID_19__SARS_CoV_2_), tikai 3 ARV preparātu - proteāžu inhibitoru - iedarbība JOPROJĀM tiek pētīta, tie ir: ritonavīrs, lopinavīrs/ritonavīrs, darunavīrs/ritonavīrs vai darunavīrs/kobicistats. Ritonavīrs jau 20 gadu netiek lietots HIV-ārstēšanā atsevišķi, jo tas ir spēcīgs busters - citu zāļu iedarbības pastiprinātājs un pagarinātājs, un tiek lietots šajā lomā mazajās devās. Kobicistatam ir ritonavīram analoga iedarbība, bet tas ir jauns un dārgs preparāts. Ritonavīru šajos pētījumos izmanto arī citu - ne-ARV - zāļu iedarbības pastiprināšanai, arī pazīstamām pretgripas zālēm - oseltamivīram. 
Pie tam ir dati, ka vīrusam SARS-CoV-2 proteāze nebut nav obligāta replikācijas procesam. Savukārt ritonavīrs var ietekmēt citokīnu pastiprinātu veidošanos un aktivitāti, kā dēļ imūnsistēma kļūst deprogrammēta, sāk kļūdīties, nosakot veselas šūnas organismā kā ienaidniekus un sāk uzbrukt tām. Citokīnu vētra ir viens no galvenajiem nāves iemesliem pie COVID-19.
NEKĀDI CITI ARV-medikamenti, kurus pielieto HIV-infekcijas ārstēšanai, netika un netiek pētīti COVID-19 slimības ārstēšanai!
Jāsaka, ka lopinavīrs/ritonavīrs Latvijā tiek nozīmēts arvien retāk, tas ir ļoti vecs medikaments, ar biežām blaknēm, bet kopumā lopinavīru un darunavīru saturošas ARV-zāļu shēmas saņemošo pacientu skaits nebūt nav liels.
Šo medikamentu tirgus nosaukumi Latvijā šobrīd ir: Kaletra, Lopinavir/Ritonavir Accord, Norvir, Ritonavir Mylan, Rezolsta, Darunavir Krka, Darunavir Mylan.
Tādējādi, ja arī tiks gūti pierādījumi, ka šie daži medikamenti tiešām ir derīgi COVID-19 ārstēšanā, nebūt nenozīmē, ka visi pacienti, kuri saņem ARVT, ir pasargāti pret inficēšanos ar SARS-CoV-2.
Daudzi noteikti lasījuši jau kopš janvāra, ka lopinavīrs/ritonavīrs it kā labi palīdzējis ārstēt COVID-19, bet šajos rakstos nebija pieminēts, ka to nekad nepielietoja vienu pašu, bet kombinācijās ar vēl citām ne-ARV zālēm.
Līdz šim nav pierādījumu tam, ka cilvēki, kuri dzīvo ar HIV, ir pakļauti lielākam riskam inficēties ar SARS-CoV-2 vai smagai COVID-19 saslimšanai. Patlaban galvenais mirstības riska faktors ir cienījamais vecums un pavadošās slimības, tajā skaitā nieru slimības un diabēts.
Ļoti lūdzam visus HIV pozitīvus cilvēkus obligāti ievērot visus piesardzības pasākumus un saprast, ka paļaušanās tikai uz to, ka viņi lieto ARVT, ne pie kā laba nenovedīs!
************************
Lasiet papildus angļu valodā: «Coronavirus (COVID-19) and HIV – update from the British HIV Association (BHIVA)» | Friday 13 March 2020 | https://www.bhiva.org/BHIVA-statement-on-COVID-19 |
<... You may have read that the HIV drug lopinavir/ritonavir (Kaletra) is being studied as a possible treatment for COVID-19 but this is based on very limited evidence for similar viruses. So far there is no good evidence that lopinavir/ritonavir is beneficial, and no evidence that other HIV drugs will help. For anyone taking HIV drugs for treatment or prevention, we recommend continuing to take treatment as recommended, and not increasing the dose or switching to other medications unless otherwise indicated. ...>




 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:




Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA