Biedrība "Apvienība HIV.LV"+371 26062077 (ik dienu pl. 9 - 21)
apvieniba@apvienibahiv.lv

 
   

Starptautiskā diena cīņai ar hepatītiem
Apskatīt komentārus (0)


28.07.2011


Šodien notiek Starptautiskās dienas cīņai ar hepatītiem pasākumi. Pirmā oficiālā Starptautiskā diena cīņai ar hepatītiem, ko iedibināja Pasaules Veselības organizācija (PVO), veltīta informācijas un izpratnes palielināšanai par vīrusu hepatītu un slimībām, ko tas izraisa.
Saskaņā ar PVO informāciju, katru gadu pasaulē no hepatīta mirst aptuveni miljons slimnieku. Lielāko daļu saslimstības struktūrā aizņem hepatīts B, kura nēsātāji pasaulē ir ap diviem miljardu. Šīs infekcijas lielā izplatība skaidrojama ar to, ka hepatītu B var nodot ar asins starpniecību, intrauterinā veidā (māte grūtniecības laikā infekciju nodod auglim), kā arī to var izdarīt ar nesterilu šļirču un ķirurģisko instrumentu starpniecību.
PVO paziņojumā norādīts, ka vairums vīrusa nēsātāju nenojauš par inficēšanos. Šajā saistībā starptautiskā organizācija aicinājusi dalībvalstis koncentrēt spēkus uz vīrusu hepatītu diagnosticēšanu.
Turklāt PVO atgādināja par nepieciešamību veikt profilakses pasākumus. Pēc organizācijas datiem, 180 no 193 dalībvalstīm vakcināciju pret hepatītu B ir iekļāvušas nacionālajā vakcināciju kalendārā.
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA