Biedrība "Apvienība HIV.LV"+371 26062077 (ik dienu pl. 9 - 21)
apvieniba@apvienibahiv.lv

 
   

SUSTENTO saruna ar Veselības ministru: "Burkāni kā panaceja veselības aprūpei?"
Apskatīt komentārus (0)


09.07.2011


Latvijas Cilvēku ar īpašām vajadzībām sadarbības organizācija  SUSTENTO: "Š.g. 7. jūlijā mūsu sabiedrības plašsaziņas līdzekļiem: ziņu portāliem, televīzijai un radio un preses izdevējiem tika nosūtīta mūsu valdes priekšsēdētājas G.Ančas vēstule, kurā pausta neizpratne par Veselības ministrijas lēmumu uz laiku no amata atstādināt Veselības ekonomikas centra vadītāju 
Daigu Behmani saistībā ar problēmām kompensējamo zāļu budžetā."
Vēstuli "Burkāni kā panaceja veselības aprūpei?" lasiet saitē
http://www.sustento.lv/resource/show/860
***************************************************
Ministrija aizstāv zāļu pieejamības ideju, zāļu ražotāji noliedz VEC korumpētību
http://www.farmacija-mic.lv/main/zinasw/5/5307
Veselības ministrs Juris Bārzdiņš šodien sarunā ar Latvijas Cilvēku ar īpašām vajadzībām sadarbības organizācijas “SUSTENTO” valdes priekšsēdētāju Guntu Anču apliecinājis, ka nekādi risinājumi kompensējamo zāļu pieejamības nodrošināšanā nav veicami uz pacientu rēķina, ziņo Veselības ministrija (VM).
Atkārtoti apstiprinot, ka finansējums kompensējamo zāļu sistēmai ir nepietiekams, ministrs tomēr uzsvēris, ka jāveicina lētāku zāļu izvēles pieejamība. Viņš uzsvēris, ka VM svarīgi iegūt pārliecinošu informāciju, ka līdzšinējo zāļu sistēmas veidošana un darbība ir bijusi iespējami efektīva un ekonomiski pamatota.
Savukārt zāļu ražotāju pārstāvji šodien noraidījuši iepriekš no ministra puses izskanējušos pieņēmumus par augsto korupcijas risku Veselības ekonomikas centra (VEC) vadītāja amatā. Starptautisko inovatīvo farmācijas firmu asociācijas (AFA) izpilddirektors Valdis Freidenfelds ziņu aģentūrai LETA norādījis, ka šādiem ministra apgalvojumiem neesot skaidra pamatojuma un aicinājis ministru nākt klajā ar konkrētiem faktiem, ja tādi ir. Neviens no asociācijas biedriem neesot ziņojis par korupciju VEC.
Latvijas Patentbrīvo medikamentu asociācijas (LPMA) valdes priekšsēdētāja Evita Jaunzeme uzskata, ka J.Bārzdiņa minētie riski realitātē nepastāv. "Arī šie izteikumi ir tikpat pārsteidzoši kā lēmums par Behmanes kundzes atstādināšanu," ziņu aģentūrai paudusi Jaunzeme. Viņasprāt, centra darbība un procesi esot absolūti caurskatāmi, līdz ar to korupcija neesot iespējama. Tikai fakts, ka ražotāji aizstāv Behmani, nevarot kalpot kā pamatojums apgalvojumam par korumpētību, uzsvērusi asociācijas vadītāja, norādot, ka šajā gadījumā industrija iestājusies par cilvēku, kurš profesionāli veic savu darbu. Arī no LPMA biedriem neviens nekad nav norādījis uz VEC korumpētības iespējamību.
Jaunzeme arī kritiski vērtē Bārzdiņa ierosinājumu ik pēc laika nomainīt iestādes vadītāju, jo pārlieka amatpersonu rotācija neko neatrisinot un maiņu nepieciešams veikt tikai tad, ja iestādes darbā ir problēmas.
"Protams, tiek meklēti vainīgie, tomēr pamatproblēma ir pats veselības aprūpes budžets. Turklāt nedrīkst aizmirst, ka VEC ir Veselības ministrijas pakļautības iestāde. Nedomāju, ka tā savus lēmumus un darbības virzienus vispirms nesaskaņo ar pašu ministru," paudusi Jaunzeme.
Vēstuli par finansējuma trūkumu zāļu iegādes kompensācijas sistēmā šodien J.Bārzdiņam un ministru prezidentam Valdim Dombrovskim nosūtījis arī Invalīdu tiesību aizsardzības centrs.
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA