Biedrība "Apvienība HIV.LV"Latvija +371 26062077 (ik dienu pl. 9 - 21)
apvieniba@apvienibahiv.lv

 
   

HIV infekcijai - ne mazāk kā 100 gadu!
Apskatīt komentārus (0)


26.04.2011


Pateicoties diviem nejaušiem atradumiem, pie kuriem tika, veicot bioloģiskā materiāla paraugu analīzi, kas tika paņemti pirms 50 gadiem kādreizējās Kongo Demokrātiskās Republikas teritorijā, ir pat iespējams noteikt aptuvenu datumu, kad HIV iekļuva cilvēku populācijā. 1998. gadā zinātnieki atklāja HIV asins paraugā, kas tika paņemts 1959. gadā.
2008. gadā tika pie otra atraduma – HIV analīžu paraugā, kas bija paņemts no kādas sievietes limfmezgliem 1960. gadā. Šie abi vīrusi mazliet atšķīrās viens no otra, kas norāda uz neatkarīgiem evolūcijas procesiem to attīstībā.
Ģenētisko pēctecību salīdzināšana ļāva noteikt, ka šie vīrusi ir cēlušies no kopēja priekšgājēja, bet to evolucionēšanas ceļi ir šķīrušies laikā no 1902. gada līdz 1921. gadam. Tādējādi sanāk, ka HIV cilvēku populācijā ir cirkulējis vismaz no pagājušā gadsimta divdesmitajiem gadiem. Turpmākās ģenētiskās analīzes atklāja, ka HIV no Āfrikas nokļuvis Haiti visdrīzāk pēc tam, kad 1960. gadā Kongo Demokrātiskā Republikas ieguva neatkarību no Beļģijas, bet aptuveni 1969. gadā nonāca ASV.
Maikls Vorobejs (Michael Worobey) - viens no Arizonas universitātes zinātniekiem, kas atklāja HIV pusgadsimtu vecos analīžu paraugos, lielo periodu, kas šķir HIV parādīšanos no tā atklāšanas, skaidro ar to, ka no inficēšanās brīža ar HIV līdz slimības simptomu parādīšanās paiet aptuveni 10 gadu. Turklāt pēdējā HIV stadija, kurai dots nosaukums iegūtā imūndeficīta sindroms jeb AIDS, nesaistās ar stingri noteiktu simptomu kompleksu, bet pacients nomirst dažādu infekciju dēļ. Ņemot vērā, ka Rietumu un Centrālajā Āfrikā cirkulē diezgan liels skaits dzīvībai bīstamu infekciju, nav grūti prognozēt, ka daļai miršanas gadījumu ir cieša saistība ar HIV.
Pēc Vorobeja teiktā, tiešām vērā ņemams ir fakts, ka HIV Amerikas Savienotajās Valstīs inkognito ir cirkulējis aptuveni 12 gadu. Ņemot vērā HIV izplatības dinamiku, līdz brīdim, kad ASV reģistrēja pirmo inficēšanās gadījumu ar šo slimību, jau vajadzētu būt bijušiem aptuveni 100 000 ar HIV inficēto. Tādējādi valsts teritorijā, kurā ir augsts dzīves līmenis, lai atklātu HIV vīrusu, bija nepieciešami 12 gadi un 100 000 inficēšanās gadījumu. Līdz ar to situācijas iemesli, kādi izveidojušies Āfrikas teritorijā, ir acīmredzami.
(Apvienības HIV.LV tulkojums no
www.rnd.cnews.ru / www.poz.ru)
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA