Biedrība "Apvienība HIV.LV" (ik dienu pl. 9 - 21)
apvieniba@apvienibahiv.lv

 
   

Orange Love / Oranžā mīlestība
Apskatīt komentārus (0)


24.01.2011


Orange Love / Oranžā mīlestība
Režisors: Alans Badojevs
Aktieri: Aleksejs Čadovs, Olga Makejeva, Aleksejs Vertinskis
Gads: 2007

Viņš – fotogrāfs, viņa – muzikante. Viņš māk ieraudzīt to, kas ir slēpts, viņa prot saklausīt to, kas visiem nav pieejams. Viņš viņu māca ieraudzīt, bet viņa viņu – ieklausīties. Kad viņam ir slikti, viņš kliedz, kad viņai ir slikti, viņa aizver acis. Viņa apzinās savu diagnozi, raugoties uz gaismu, viņš lēmumus pieņem tumsā. Viņi runā dažādās valodās. Viņi ir kopā.
Speciālisti apgalvo, ka eksistē tikai 12 oriģināli sižeti, bet viss pārējais ir tikai variācijas. Lai arī tā, un sižets nav jauns, taču pirmoreiz postpadomju telpā sižeta vadmotīvi vijas ap AIDS tēmu – to, kā tiek uztverta diagnoze, kā jūtas cilvēks, kad viņam paziņo, ka viņš ir inficējies.
Filmas varoņi Katja un Romāns ir ieslēgti dīvainā dzīvoklī Kijevas centrā. Saskaņā ar kaut kādas mistiskas spēles noteikumiem viņi nedrīkst pamest šo dzīvokli, kamēr nebūs miris tās īpašnieks, kas ir invalīdu ratiņos. Balva: dzīvoklis un 200 000 eiro. Taču rudens mīlestība vienā brīdī pāraug domās par... AIDS. Tam, kas diktē noteikumus, ir jānomirst tieši no šīs slimības. Ārā notiek revolūcija, bet Roma nevar iziet ārā un caur objektīvu ieraudzīt notiekošo. Viņa vienīgā saikne ar ārpasauli ir vēstules. Tās viņam iemet pa durvju apakšu. Vienā no vēstulēm – analīžu rezultāti, kuras abi varoņi nodevuši filmas sākumā. Atverot aploksni, romantika pazūd acumirklī. Varoņi vieni paši atrodas aci pret aci ar problēmu noslēgtā vidē...
Filmu var noskatīties bezmaksas on-line saitē
http://kinobanda.net/modules.php?name=News&file=view&news_id=2306   
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA