Biedrība "Apvienība HIV.LV" (ik dienu pl. 9 - 21)
apvieniba@apvienibahiv.lv

 
   

Ziņa no Ukrainas
Apskatīt komentārus (0)


23.01.2011


Ukraina ir atcēlusi noteikumus, ka ārzemniekiem, iebraucot šajā valstī, ir jāuzrāda izziņa, kas apliecina, ka viņi nav inficējušies ar HIV/AIDS.
Ukrainā ir stājies spēkā likums par izmaiņām likumā „Par saslimšanas novēršanu ar cilvēka imūndeficīta sindromu (AIDS) un iedzīvotāju sociālo aizsardzību”. 
Jaunā likuma ietvaros par svarīgu soli pretim starptautiskai sabiedrībai ir kļuvis fakts, ka tiek atcelta nepieciešamība obligāti uzrādīt izziņu par HIV/AIDS, kas bija jādara ārzemniekiem, lai iebrauktu Ukrainā. Šī norma jau sen visā pasaulē tiek uzskatīta par diskriminējošu un jau vairs nepastāv daudzās civilizētās pasaules valstīs. Atteikšanās no tās Ukrainā ir nozīmīgs solis uz priekšu cilvēku tiesību aizsardzības jomā un to cilvēku diskriminēšanā, kas slimi ar HIV/AIDS.
Tāpat jaunais likums ļaus ārstiem informēt HIV inficēto partnerus par to, ka viņiem ir risks inficēties. Šī norma ir ļoti svarīga, lai mazinātu risku inficēties ar HIV. Tā ļaus ārstiem, neizpaužot informāciju par pacienta slimību, brīdināt viņa partneri par inficēšanās iespējamību. Tas ir, praksē ārsts lūgs cilvēku nodot testu uz HIV, jo, „pēc viņa domām, viņš varētu būt inficējies. Bet tajā pašā laikā ārstam nebūs tiesību tieši norādīt, kas varētu būt inficējis pacientu.
Vairāk lasiet krievu valodā: 
http://www.network.org.ua/media-ru/news/page-2128/ 
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA