Biedrība "Apvienība HIV.LV" (ik dienu pl. 9 - 21)
apvieniba@apvienibahiv.lv

 
   

HIV vīruss pats pret sevi
Apskatīt komentārus (0)


16.01.2011


Kreigs Krīss un viņa grupa ir izveidojuši molekulu, kas sastāv no proteasomas inhibitora, un ir saistīta ar sterisku (red.: telpisku) vāciņu. Pēdējais kavē inhibitora iekļūšanu proteasomā līdz tam brīdim, kamēr šūnā neatradīsies HIV. Ja HIV parādīsies, viens no paša vīrusa fermentiem sašķels telpisko vāciņu, ļaujot zālēm galu galā nogalināt inficēto šūnu, vēl pirms vīruss būs paspējis savairoties un izplatīties. Atklājuma detaļas sniedz Nanonewsnet, atsaucoties uz zinātniskiem izdevumiem.
Ali Tavasolli no Sauthemptonas universitātes, Lielbritānijā uzskata, ka Krjūss ir realizējis tiešām interesantu ideju. Tavasolli, kurš pēta dažādu vīrusu, tai skaitā HIV, inhibīciju ar nelielu molekulu palīdzību, gribētu pārliecināties, ka molekula tiešām var iekļūt šūnas iekšienē, viņš būtu ļoti izbrīnījies, ja tā būs spējīga nokļūt šūnā.
Daudzu pasaules valstu zinātnieki piedāvā arvien sarežģītākus un efektīvākus paņēmienus cīņai ar HIV. Atgādināsim, ka 2010. gada decembra beigās tika paziņots par jauna tipa eksperimentālu zāļu pret HIV VIR-576 izmēģināšanas uzsākšanu. Tās var apturēt infekciju pašā sākuma stadijā. Preparātu izstrādā neliela privāta kompānija VIRO Pharmaceuticals. Testi ir parādījuši: zāles samazina vīrusa koncentrāciju asinīs par 95%.
 
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA