Biedrība "Apvienība HIV.LV"Latvija +371 26062077 (ik dienu pl. 9 - 21)
apvieniba@apvienibahiv.lv

 
   

European MSM Internet Survey: Latvijas ziņojuma prezentācija
Apskatīt komentārus (0)


22.04.2013


Biedrības „Baltijas HIV Asociācija” un „Mozaīka” ir beigušas darbu pie Eiropas interneta pētījuma par vīriešiem, kuriem ir dzimumattiecības ar vīriešiem (VDV), Latvijas datu izvērtējuma. Situācija ir satraucoša: HIV izplatība sasniegusi koncentrētas epidēmijas apmērus, apzināti vairāki riski HIV un citu seksuāli transmisīvo infekciju tālākai izplatībai.
EMIS (European MSM Internet Survey) Latvijas ziņojums tiks prezentēts 2013. gada 30. aprīlī plkst. 14:00 – 16:00 LR Veselības ministrijas 3. stāva zālē (309. telpa).
Pētījuma mērķis bija noskaidrot HIV un citu seksuāli transmisīvo infekciju izplatību VDV vidū, ar infekciju izplatību asociētos veselības paradumus un pastāvošos riskus, kā arī apzināt profilakses un veselības veicināšanas vajadzības šajā populācijā. Interneta aptaujas anketa sastāvēja no 41 sadaļas ar 278 jautājumiem. Kopumā aptaujas anketu aizpildīja vairāk nekā 180 000 VDV no 38 valstīm, t.sk. 708 Latvijā dzīvojoši VDV.
Pētījumā tika konstatētas nepietiekamas VDV zināšanas par HIV/STI un to riska faktoriem, būtiski trūkumi veselības aprūpes sistēmā, kā arī augsts VDV stigmatizācijas un diskriminācijas līmenis, ieskaitot samērā bieži sastopamu emocionālu un pat fizisku vardarbību, kas vērsta pret VDV to seksuālās orientācijas dēļ.
Pasākumā piedalīsies valsts un nevalstisko organizāciju pārstāvji, aicināti žurnālisti.
(www.balthiv.com)
**********************************************************
Veselības ministrija aicina piedalīties biedrības "Baltijas HIV asociācija" un biedrības "Mozaīka" sagatavotā Eiropas interneta pētījuma par vīriešiem, kuriem ir dzimumattiecības ar vīriešiem (EMIS), Latvijas ziņojuma prezentācijas pasākumā, kas notiks 30. aprīlī plkst. 14:00 līdz 16:00, Veselības ministrijas 309. telpā.
 
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA