Biedrība "Apvienība HIV.LV"Latvija +371 26062077 (ik dienu pl. 9 - 21)
apvieniba@apvienibahiv.lv

 
   

Bezmaksas prezervatīvi vienpadsmit gadus veciem bērniem
Apskatīt komentārus (0)


26.04.2011


Filadelfijā saslimstība ar HIV/AIDS ir sasniegusi pašu augstāko līmeni starp visiem ASV štatiem. Tagad šeit prezervatīvus dala jau vienpadsmit gadus veciem bērniem.
Pusaudžu seksa izplatības ziņā Filadelfija stabili turas pirmajā vietā starp 50 Amerikas štatiem. Tieši šis faktors ir novedis pie tā, ka minētajā štatā saslimstība ar HIV/AIDS ir sasniegusi rekordaugstus rādītājus. Filadelfijas varas iestādes nolēmušas ar šo bīstamo parādību cīnīties ar īpašas izglītojošas kampaņas palīdzību. Speciālā interneta vietnē 11 gadus veci bērni sev pa pastu var pasūtīt bezmaksas prezervatīvus. Prezervatīvu izsūtīšanu pa pastu veicina tādēļ, ka pusaudži kautrējas šos izstrādājumus pirkt aptiekās vai veikalos. Protams, ka vienpadsmitgadīgs prezervatīvu pircējs izskatīsies aizdomīgi, savukārt gadījumā, ja pārdevējs sazināsies ar kādu no bērna radiniekiem, tad viņš noteikti pavēstīs par šādu pirkumu. Tāpēc pusaudži, negribēdami sabojāt attiecības ar vecākiem, izvēlas riskēt ar savu veselību.
Tomēr bezmaksas prezervatīvu izsūtīšana bērniem vienalga šķiet diezgan šaubīga iniciatīva. To pirms kāda laika centās ieviest Masačūsetas štatā, taču vietējie tēvi un mātes sacēla skandālu, apgalvojot, ka šīs iniciatīvas autori mudina mazos bērnus pāragri uzsākt dzimumdzīvi. Tiesa, Masačūsetas štatā prezervatīvus dalīja visu vecumu bērniem, tajā skaitā pirmklasniekiem, toties Filadelfijā latiņa uzstādīta 11 gadus vecu bērnu līmenī.
Kā liecina štata veselības aizsardzības departamenta rīcībā esošā informācija, pagaidām vecāku reakcija uz šo iniciatīvu ir diezgan mērena. Pēc Slimības kontroles centra statistikas par pusaudžu seksu, 2009. gadā 15 % bērnu līdz 13 gadu vecumam bija bijis pirmais intīmais kontakts. Tā kā štata varas iestādes tiešām zina, ko dara.
(Apvienības HIV.LV tulkojums no vietnēm
www.medikforum.ru / www.poz.ru)
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA