Biedrība "Apvienība HIV.LV"Latvija +371 26062077 (ik dienu pl. 9 - 21)
apvieniba@apvienibahiv.lv

 
   

Potēšanās pret bākam un HIV
Apskatīt komentārus (0)


30.03.2011


Atskaite par speciālistu grupas pētījumu Džordža Meisona universitātes zinātnieka Raimonda Vainšteina vadībā publicēta žurnālā BMC Immunology.
Zinātnieki novērtēja leikocītu spējas uzturēt imūndeficīta vīrusa replikāciju, izmantojot asins paraugus, kas ņemti no HIV inficēto pacientu asinīm. Pēc tam pētnieki salīdzināja vīrusa replikācijas ātrumu to brīvprātīgo leikocītos, kas bija trīs līdz sešus mēnešus pirms pētījuma potēti pret bakām, un analoģisku procesu to cilvēku analīzēs, kas nebija potēti.
Imūndeficīta vīruss iekļūst leikocītos, sasaistoties ar šūnu virsmas olbaltumvielām CCR5 vai CXCR4. Balstoties uz pētījuma rezultātiem, tika noskaidrots, ka to brīvprātīgo asinīs, kas bija potēti pret bakām, HIV replikācijas ātrums, kam ir radniecība ar CCR5 receptoru, samazinājās piecas reizes. Savukārt vīrusam, kas saistīts ar citu receptoru, tādu saistību zinātnieki neatklāja.
Vainšteins pieļāva, ka vakcinēšana pret bakām nomāc to gēnu ekspresiju, kas kodē olbaltumvielu-receptoru CCR5. Šo receptoru neesamība kavē gan baku, gan imūndeficīta vīrusu iekļūšanu leikocītos.
Zinātnieks uzsvēra, ka sākotnējo HIV infekciju pārsvarā gadījumu izraisa vīruss, kas saistīts ar CCR5. Viņš piemetināja, ka potēšanas pārtraukšana pret bakām 20. gadsimta otrajā pusē, kad tika uzveikta šī slimība, varētu būt HIV infekcijas epidēmijas izplatības iemesls. 
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA