Biedrība "Apvienība HIV.LV"Latvija +371 26062077 (ik dienu pl. 9 - 21)
apvieniba@apvienibahiv.lv

 
   

Ieslodzījuma Vietu pārvalde informē par 2010. gada rezultātiem
Apskatīt komentārus (0)


08.02.2011


IeVP | Pirmdiena, 07 februāris 2011 16:39 | http://www.ievp.gov.lv/index.php?option=com_content&view=article&id=112%3Aieslodzjuma-vietu-prieknieku-sanksme-par-2010-gada-rezulttiem-un-priorittm-2011-gad&catid=34%3Aaktualitates&lang=lv  

Salīdzinot ar 2009. gadu, cietumos konstatēto telefonu skaits pieaudzis par trešdaļu, savukārt izņemto narkotisko un psihotropo vielu daudzums nav ievērojami mainījies. 2009.gadā cietumos kopumā tika atrasti 2419 mobilie tālruņi, 233 grami narkotisko vielu un 1,12 kilogrami psihotropo vielu.
2010.gadā cietumos "iecienītas" bijušas tādas psihotropās vielas kā klonazepāms un metamfetamīns - izņemtas 2463 klonazepāma tabletes un aptuveni 592 grami metamfetamīna. Savukārt no pazīstamākajām narkotikām pērn ieslodzījuma vietās atrasti 26 grami heroīna un 3,52 grami kokaīna. Salīdzinājumam - 2009. gadā cietumos tika izņemti 29 grami heroīna un gandrīz astoņi grami kokaīna.
2010.gadā ieslodzījuma vietās atrasti arī 16,9 grami amfetamīna, 180,8 grami marihuānas, vairāk nekā desmit grami piperazīna saturošu vielu, 70,2 grami diazepāma saturošu vielu, 36 morfīnu saturošas tabletes, 299 fenazepāma tabletes, kā arī dažādas citas narkotiskās un psihotropās vielas. Pārsvarā aizliegtās vielas un priekšmeti pie ieslodzītajiem nonāk ar radinieku un draugu palīdzību. Pērn ieslodzījuma vietās atklāti 118 šādi pienesumi, kuros tuvinieki nogādājuši narkotiskās vai psihotropās vielas. 2009.gadā tika atklāti 60 šādi gadījumi. Savukārt ar pasta starpniecību ieslodzītajiem pagājušajā gadā nogādāti 134 narkotisko vai psihotropo vielu saturoši sūtījumi, kas ir par 53 vairāk nekā pirms gada.
Pagājušajā gadā IeVP Drošības daļas darbinieki sadarbībā ar Valsts policiju aizturējuši arī vairākas personas, kuras ieslodzītajiem aizliegtās vielas vai priekšmetus mēģinājušas nogādāt, pārmetot tās pāri cietuma mūriem. Visvairāk šādu gadījumu fiksēts pie Rīgas Centrālcietuma, kur pērn veiktas astoņas aizturēšanas. Visos šajos astoņos gadījumos cietumniekiem mēģināts nogādāt narkotikas. Pieci citi gadījumi, kad ieslodzītajiem ar "pārmešanas" metodi mēģināts nogādāt aizliegtas vielas vai priekšmetus, pērn fiksēti pie Brasas cietuma, aizturot likumpārkāpējus. Divas šādas aizturēšanas 2010. gadā notikušas arī pie Daugavgrīvas cietuma, bet pa vienai - pie Valmieras un Šķirotavas cietumiem.
Cits veids, kā ieslodzītie var tikt pie neatļautām vielām un priekšmetiem, ir „sadraudzēšanās” ar cietumā strādājošajām personām. Pērn par neatļautu sakaru uzturēšanu ar ieslodzītajiem aizturēti pieci cietumu brīvlīgumu darbinieki, septiņi uzraugi un pat pieci virsnieki. Divi no aizturētajiem virsniekiem paši bijuši atbildīgi tieši par to, lai cietumos šādas lietas nenotiktu. Viens no viņiem bija Jelgavas cietuma Drošības daļas priekšnieks, otrs - Valmieras cietuma Drošības daļas inspektors. Viņus aizturēja IeVP Drošības daļas darbinieki. Pēc visām minētajām amatpersonu aizturēšanām sākti kriminālprocesi.
Vēl pērn cietumos izņemtā, uz vietas "saražotā" alkohola surogāta apjoms bijis divas reizes lielāks nekā pirms gada: 2010. gadā izņemti 2335 litri tā sauktās brāgas.
Grādīgās dziras pagatavošanu ieslodzītajiem atvieglo tas, ka cietumu veikalos viņi var iegādāties ūdeni pieclitrīgajās pudelēs. Šīs salīdzinoši ietilpīgās plastmasas taras pēc tam tiek izmantotas brāgas gatavošanai un uzglabāšanai. Minētā iemesla dēļ cietumu veikalos vajadzētu aizliegt tirgot ūdeni piecu litru tilpuma pudelēs, tā notikušajā cietumu priekšnieku sanāksmē par 2010. gada darba rezultātiem sacīja IeVP priekšnieka vietnieks Valērijs Sergejevs.
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA